Güneşten Etkilenen Cildinize Farklı Bakımlar | Pervin Dinçer

Whatsapp


Güneşten Etkilenen Cildinize Farklı Bakımlar

Dönüş Yolu Sancılı Olmasın

Yaz boyunca güneşe maruz kalan cildimiz yıpranıyor ve cilt tiplerine göre farklı problemler ortaya çıkıyor. Peki, hangi cilt problemine hangi bakım gerek?

Kuru Cilt için Bakım

Kuru cilde sahipseniz cildinizin çok fazla neme ihtiyacı vardır. Eğer cildinizde yeterli nemlendirme sağlanamaz ise cilt matlaşır ve ince çizgi oluşumu kaçınılmaz olur. İlk iş olarak hafif peelinglerden yararlanılarak cilt uyarılarak yeni hücre oluşumu sağlanabilir evde veya profesyonel olarak haftada bir yoğun nem maskesi kürleri uygulanabilir. Hyaluronik asit içerikli vitamin kokteylleri veya prp adı verilen kendi kanınızdan elde edilen mezoterapi şeklindeki uygulamalar da cildinizin nemini artırıp canlanmasını sağlayacaktır…

Yağlı ve Karma Cilt için Bakım

Yağlı cilde sahip kişiler genelde sivilcelerinden veya cildin aşırı derecede parlayıp makyaj tutmamasından yakınır. Bu cilt tipinde genelde gözenekler açık ve siyah noktalarda oldukça fazladır. Güneşlenme sonrası veya tuzlu sudan etkilenen cilt kalınlaşmakta ve kurumaktadır. Her ne kadar var olan problem azalmış gibi görünse de mevsim değişikliklerinde sivilce ve yağlanma problemi artmaktadır. Yağlı ciltler mutlaka ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırmalı, ciltlerini jel veya köpük tarzındaki ürünlerle yıkamalılar. Haftada bir veya iki ciltlerine uygun arındırma özelliği olan maskelerden yararlanabilirler. Bu cilt tiplerinde sivilce izleri de göze çarpar. Bu tarz problemleri olanlar gelişen lazer teknolojilerinden veya roller sistemleri ile sivilce izlerinden veya genişlermiş gözeneklerden kurtulabilirler.

Olgun Cilt için Bakım

Olgun cilt güneş, klor ve deniz tuzundan en çok etkilenen cilt tipidir. Olgun ciltte cilt lekeleri artmakta, çizgiler derinleşip cilt sıkılığını kaybetmektedir. Bu cilt tipinde peelinglerden, lazer veya roller sistemlerinden faydalanarak cilt altının uyarılarak yeni kolejen üretimi tetiklenebilir. Olgun cildin de neme ihtiyacı vardır. Cilt ne kadar nemli ise çizgilenme problemi de o kadar az olacaktır. Yüz mezoterapi uygulamaları veya jetpeeling sistemleri ile cilt nemlendirilerek daha gergin ve parlak olması sağlanabilir. Peptide içerikli ürünlerle de ev bakımı desteklenebilir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer