Kış Cildinizi Kurutuyor mu? Çaresi Var! | Pervin Dinçer

Whatsapp


Kış Cildinizi Kurutuyor mu? Çaresi Var!

Soprano Ice Buz Lazer

Kış bütün zorluklarına rağmen güzeldir, karla, yağmurla, kestaneyle, sıcacık evlerimizde tadını çıkarmanın keyfi başkadır. Fakat cildimiz üzerinde yarattığı, kurutucu, yıpratıcı ve matlaştırıcı etki canımızı sıkar, kabul edelim.

Artık her şeyin olduğu gibi, pul pul dökülmeyen, nem dengesi yerinde, canlı ve hoş bir cilde sahip olmanın da çaresi var elbette. Peki, size bunun için neler önerebilirim? Oksijen terapi, yüz mezoterapisi ve peelingler son derece rahat uygulamalar ve yüz güldüren çözümler arasında yer alıyor.

Oksijen terapi, deri ve derialtı tabakalarını destekleyecek ve tedavi edecek cilt bakım ürünlerinin yüksek basınçlı oksijen yardımıyla derinin alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlendirilmesi amacı ile yapılır. Yüz, boyun, el ve saçlarda etkili olan bu terapi, hücreleri yenileyerek dokuları canlandırır. Cildin desteği olan kolajen ve elastin seviyesini artırır, nemlenmeyi sağlar, buna ek olarak gözaltı torbalarının görünümünün azalmasına, güneş ve sivilce izlerinin açılmasına, sarkmış dokuların sıkılaşmasına ve deformasyonların azalmasına yardımcı olur. Kışın yıprattığı ciltleri kendine getirmesi için tavsiye ettiğim diğer bir yol da mezolift olarak adlandırılan yüz mezoterapisi. Mezoterapide, deri içine doğal maddeler mikro enjeksiyon yoluyla iletilir ve alt tabakada doku yenilenmesi sağlanır. Mezoterapiyle enjekte edilen maddelerin karışımı, daha fazla kolajen oluşturarak ve elastin kalitesini artırarak derinin yapısını sağlamlaştırır. Artan oksijenlenme nedeniyle de cilt çok daha sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar. Mezoterapide kullanılan bu doğal maddelerin neler olduğuna gelirsek; hyaluronik asit, vitaminler, amino asitler, mineral tuzlar, koenzimler ve nükleik asitler, DMAE(dimetil amino etanol)dir. Mezoterapide de etkin maddelerden biri olan hyaluronik asitten, dünyada mucize olarak lanse edilen ‘Gençlik Aşısı’nı anlatırken söz etmiştim. En çok bebeklerin cildinde bulunan bu saf madde, bebeksi bir cildin de anahtarı. Dolayısıyla yenilenmesini istediğiniz cildiniz için, kışın etkilerini yok etmek ve canlandırmak istediğiniz cildiniz için Gençlik Aşısı’nı da tercih edebilirsiniz.

Elbette bu bakım ve uygulamaların dışında da düzenli olarak nemlendirici kullanmakta ve nemlendirici seçerken bir bilene danışmakta, cildinize uygun bir ürün seçmekte fayda var. Bir ürün temin edemiyorsanız da nemlendirici maskeler yapmanız mümkün. Hemen bir de tarif paylaşayım.

  • 2 çorba kaşığı süt tozu.
  • 2 çorba kaşığı su.
  • 1 tatlı kaşığı bal.
  • 1 yumurta sarısı.


Hazırlanışı:
Bütün malzemeler karıştırılır. Hazırlanan maske göz çevresi hariç tüm yüze uygulanır 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla ciltten temizlenir.
Bu maske 10 günde bir uygulanabilir.

Ölü deriyi atmak için düzenli olarak peeling yapmayı da ihmal etmemenizi öneririm. Böylelikle çok daha canlı bir cilde sahip olursunuz ve kabuklanan, pul pul olan deriniz doğru yöntemle atılmış olur.

Cildinize hak ettiği ilgiyi gösterin çünkü aynada göreceğiniz güzellik sizi daha mutlu bir insan kılacaktır.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer