Canlı, Sıkı ve Parlak Bir Cilt İçin Son Yenilikler… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Canlı, Sıkı ve Parlak Bir Cilt İçin Son Yenilikler…

Her geçen gün ‘Nasıl daha genç görünürüm?’ diye düşünürken, estetik sektöründe de her geçen gün yeniliklerle bayanların isteklerine en iyi şekilde hizmet verebilecek yepyeni teknolojiler geliştiriliyor.

Canlı, parlak, yüz ovalinin net belli olduğu, çizgilerin olmadığı bir cilt herkesin hayali. Özellikle yanlış yapılan veya kişinin isteğine bağlı aşırı şişmiş yüzler, kalkık kaşlar, başarısı tartışılmaz olan botoks ve dolgu uygulamalarına karşı birçok kişiyi tedirgin etmekte. Bu uygulamalar ile hiç tanışmayanlar enjeksiyonsuz işlemlerle daha iyi görünmek arzusunda…

Son yıllarda özellikle yüzündeki sarkmalardan şikayetçi olup ameliyat sürecini geciktirmek isteyenler için ultrasaund teknolojileri tercih edilmeye başlandı. Tek seans uygulanan bu sistemde cildin alt tabakalarında sıcak noktalar yaratılıyor ve bu sayede cilt kendi onarım sürecini başlatarak yeni collagen üretimine başlıyor. Ciltte ani toparlanma olmakla beraber, asıl etki 3 ay sonra ortaya çıkıyor. Ciltte oluşturulan lifting etkisi ise yaklaşık 1 yıl sürüyor ve uygulama istenildiğinde tekrar ediliyor.

Işıl ışıl parlayan bir cilt de herkesin hayali. Bunun için yepyeni teknolojilerden biri de soğuk ve sıcak electroporation yöntemi olan Caresys. Bu sistemde cilde -eksi 20, artı 45 derece soğuk ve sıcak uygulaması yapılarak kolagen uyarılıyor ve ciltte sıkılık sağlanıyor. Cildin kaybetmiş olduğu vitamin ve mineraller de elctroporasyon ile cilde yediriliyor. Uygulama süresi 30 dakika. Tek seans cildin nemlenip parlaması için uygulanabildiği gibi, sarkma, kırışıklık, cansızlık gibi cilt problemlerinde haftada 3-6 seans uygulanabiliyor.

Evde cilt bakımı için de yaz öncesi yepyeni krem ve maskeler de raflardaki yerini aldı. Son zamanlarda özellikle DNA hasarını önlemek için ürünler geliştiriliyor. Bunlardan ilk göze çarpan Activar gece-gündüz kremi. Göz kremi maske ve besin takviyesiyle ciltte yeniliyor. Benev Redoxa bir diğer ürün; cildinde sıkılık isteyenler için harika bir seçim. Göz kapağı, gıdı, çene ovalinin toparlanması için kullanılan bu ürünün ciltteki etkilerini ise 3 haftada görebiliyorsunuz

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer