Sivilceler Canınızı Sıkmasın… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Sivilceler Canınızı Sıkmasın…

Cildimizdeki en büyük problemlerden biridir sivilceler… Yağlı ciltlerde daha sık rastlanan bir cilt problemi olan sivilceler, bazen kuru ve normal ciltlerde de dönemsel olarak birçok kişinin canını sıkmakta.

Sivilceler genetik etkiler, stres, hormonlar, yanlış ürün kullanımı sonucunda ya da iyi temizlenmemiş bakımsız ciltlerde oluşabilir. Sivilceyle baş etmek için cildimizde kullandığımız ürünlere dikkat etmeliyiz.

Dönemsel çıkan sivilcelerde o süre içinde neler kullandığınıza biraz dikkat edin. Salisilic asitli temizleyicilerden destek alın. Haftada bir kez mutlaka arındırıcı maske uygulayın. Uzun süre kalıcı etkisi olan silikon içerikli fondötenlerden özel günlerin dışında uzak durun. Unutmayın ki, yağlı ve sivilceli cildin de neme ihtiyacı var. Yapılan yanlışlardan biri de sivilceleri kurutmak adına cildi nemsiz bırakmak. Yağsız nemlendiricileri mutlaka düzenli kullanın. Sivilcelerinizle oynamayın. Bu, bakterilerin çoğalmasına neden olur.

İçine üzüm sirkesi katılmış buhar banyosu bakterilerin ciltten uzaklaşmasını sağlayacaktır. Sabun tarzı ürünler cildin PH değerini düşürür. Siyah noktalar ciltte daha fazla oluşur, bu da sivilcelerin oluşumuna zemin hazırlar. Ayda bir kez profesyonel destek alarak cildinizi ölü hücrelerden, yağ butonlarından ve siyah noktalardan arındırın…

Her yıl salisilik asit, aha, afa gibi peeling kürlerinden yararların. Sivilce izleriniz canınızı sıkıyor ise fraksiyonel karbondioksit lazerle iyileşme mümkün olabilir. Bir dönem sivilceleriyle mücadele eden isimler arasında Gwytneth Paltrow da yer almıştı…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer