Var Mı Tatil Hazırlığı Yapmak Gibisi? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Var Mı Tatil Hazırlığı Yapmak Gibisi?

Tatil hazırlığı yapmak yorucudur ama kabul edelim ki giderek artan heves ve heyecanımızla çok da keyiflidir. İçine onlarca şeyi zorlukla sığdırdığımız valizimiz, tatil dönüşü yarısı hiç kullanılmamış eşyalarla dolu olarak evimize geri döner.

Tatillerde en çok yakındığımız konu budur herhalde. Bazı küçük önerilerle kullanışlı bir valiz hazırlamanıza yardımcı olmak isterim.

Tonlamaya Dikkat

Valiz hazırlarken birbirine yakın renk tonlarında kıyafetler tercih etmemiz, ağırlığı büyük olan çanta ve ayakkabıları fazla sayıda taşımak zorunda kalmamamızı sağlar. Şık olmak elbette önemlidir fakat rahatlığımızı arka plana atmadan şık olmayı öğrenerek tatilimizi kolaylaştırmamız gerekir. Jean şortlar ve uçuşan etekler tatilde gündüz flip floplarınızla gece ise topuklu ayakkabılarınız ya da süslü parmak arası terliklerinizle şık olmanızı sağlayacaktır. Tek parça elbiseler de hem az yer tuttuğu hem de rahatlık sağladığı için tercih edilebilir. Neyse ki özenerek aldığımız renk renk bikinilerimiz az yer kaplar da istediğimiz sayıda alabiliriz yanımıza. Tiril tiril kumaşlardan kaftanlar bikini üstüne giymek için oldukça kullanışlı.

Güneşten Korunun

Güneşte iz bırakacak bollukta takılardan uzak durmanızı öneririm ki sonra cildiniz yer yer beyaz kalmasın. Plaj çantanızda saç fırçanız, güneş koruyucunuz ile saçlarınızın klor ve güneşten zarar görmesini engelleyen spreylerden mutlaka bulundurun. Dudak koruyucunuz da olmazsa olmazlarınızdan olacaktır.
Bu yıl rengarenk ojeler çok moda. Yanınızda bir kaç ton bulundurmanızı tavsiye ederim. Asetonunuzu da unutmayın tabi. Tatilde hem güneşten korunmak hem de şık olmak için, valizinize şapka koymanızı öneririm. Fosforlu renklerin pastel renklerle buluştuğu hasır şapkalardan ben de edindim doğrusu.
Yanınıza mutlaka birkaç renk ve modelde tişört alın. Valizinizde mutlaka ağrı kesici, güneş yanıklarına karşı güneş sonrası kremlerinden de mutlaka bulundurun. Günlük hayatın koşuşturması içinde belki de okumaya fırsat bulamadığınız kitapların cep boyları, tatil için çok ideal.
Tatilde kendinizi dinlemeyi ve ruhen hafiflemeyi de unutmayın.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer