Lekelerden Kurtaran Işık | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lekelerden Kurtaran Işık

Lekelerden Kurtaran Işık

Aynaya baktığınızda keyfinizi kaçıran lekelerden kurtulmanın önerebileceğim bir yolu ışık peeling. Güneşin etkileriyle oluşan, doğum sonrası yerleşen ve sivilcelerin getirdiği lekeleri, pigmentasyon benekleri, melazma ve yaşlılık lekeleri gibi lekelerden tek seansta kurtulmanız mümkün oluyor. Özellikle üzerinde durmak isterim ki normalde tedavisi oldukça zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde de gayet güzel neticeler alınıyor.

Çok nadir olarak cilde yerleşmiş derin lekelerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir. Ama bunun dışında ışık peelinginin en güzel yanı sizi yormadan bir çırpıda sorununuzdan kurtulmanızı sağlaması.

Diğer agresif peelingler gibi yan etki riski olmaması da yöntemin farkı olarak ortaya çıkıyor. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmıyor. Orta derinlikte etki eden bir peeling olan ışık peelinginin uygulama protokolü, ciltte var olan melanin dağılımını homojen hale getirmek üzerine kurulu.

Işık peelinginin lekelerdeki etkisinin yanı sıra cilde ışık etkisi vererek parlaklık ve aydınlık sağladığını da eklemek istiyorum. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanıyor ve toplamda 10-15 dakika kadar sürüyor. Bu tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta var:

Birincisi uygulama sonrası işlem yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak ve uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmak gerekiyor.

Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmadığından tercih edilirliği yüksek. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabiliyor olması da başka bir özelliği.
Lekesiz, taze ve ışıklı bir cilt sizi mutlu edecektir.

Peeling hakkında daha fazlasını Peeling Nedir ve Nasıl Uygulanır? makalemde keşfedin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer