Lazer Epilasyon ile Kıl Sorununuza Elveda! | Pervin Dinçer

Whatsapp


Lazer Epilasyon ile Kıl Sorununuza Elveda!

Kadınların en büyük dertlerinden biri vücudunda ve yüzündeki kıllarla uğraşmak, ağda yapmak için belli bir dönem kıllarımızı uzatmamız gerekmekte bu da özellikle yaz döneminde çok zor olmakta, jilet kullanmakta cilte çoğu zaman alerji yapmakta ve kıllarımızı kalınlaştırmaktadır, çoğu zaman kol altlarında veya bacaklarda kıllar uzadığında kıyafet seçimi bile değişmektedir.

Bunun dışında sadece estetik açıdan değil, hormonal problemlerden ötürüde özellikle yüz bölgesinde ve vücudunda erkek tipi kıllanma yaşayan kişilerde kıl sorunları yüzünden mutsuz olmaktadır.

Lazer epilasyon tüm dünyada çok yaygınlaştı, bundan üç dört yıl önce çok yüksek rakamlar istenilen lazer epilasyon; artık herkesin rahatlıkla yaptırabileceği rakamlarda, aslında bayanların en az ayda bir kez ağdaya bütçe ayırdığını düşünecek olursak ki bu uzun süreli kalıcı bir yöntem değil lazer epilasyon yaptırmak çok mantıklı…

GELELİM LAZER EPİLASYONUN NASIL UYGULANDIĞINA

Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz yerin öncelikle sağlık kuruluşu olup olmadığına dikkat ediniz. Lazer epilasyonda cihaz ve kullanıcı çok önemlidir. Herkese aynı lazer sistemi kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon sistemleri kişinin ten rengine ve kıl yapısına göre seçilmeli, aksi durumda kıllarınız azalacağına çoğalabilir, veya kıllarınız sadece incelerek kalır…

Lazer epilasyon uygulaması yapılmadan önce 3 hafta ağda, epilatör, cımbız kullanılmamalı, jilet kullanıyorsanız 3-4 gün önceden yapılabilir. Bunun dışında bir diğer husus güneşlenmeyin ve solaryumdan uzak durun, eğer böyle bir durum söz konusu ise bunu mutlaka uygulayacıya belirtin ona göre lazer sistemi tercih edilir ve cildinizde yanık, leke oluşumu engellenmiş olur… Uygulama sonrasında da mutlaka güneş koruyucu kullanın.

Lazer Epilasyon gözler özel koruma gözlükleri ile korunarak vücudun her bölgesine yapılabilir. Bu uygulamayı kadınlar gibi erkeklerde tercih edebilir.

Tüm lazer epilasyon cihazlarımız ve uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi için Lazer Epilasyon sayfamızı ziyaret ediniz.

Lazer epilasyon; günümüz teknolojilerinde kullanılan soğutma sistemleri ile acısız bir uygulamadır. Eskisi gibi uygulamalar saatlerce sürmemekte tüm vücut bölgesinin epilasyonu 1,2 saat sürmektedir. Lazer epilasyonda vücut bölgelerinde genelde seans aralıkları 8 haftada bir yüz bölgesi ise 4-6 hafta da bir tekrarlanmaktadır. Genelde vücut bölgesinde ortalama 4-6 seansta sonuç alınabilmekte, yüz bölgesinde daha uzun sürebilmektedir.

Lazer epilasyon da en iyi başarı açık ten koyu kıla sahip kişilerdedir. Lazer epilasyon tıbbi bir uygulamadır, sadece sağlık kuruluşlarında yapılabilir, kuaför güzellik salonu, güzellik merkezi gibi yerlerde yapılamaz, tercihinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurmanız tedavinizin yarıda kalmaması için önemli…

Paylaş
guest
2 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Miray
Miray
1 yıl önce

Fiyat bilgisi alabilirmiyimPervin Dinçer