Belirgin Vücut Hatları ile Daha Çekici Bir İmaj | Pervin Dinçer

Whatsapp


Belirgin Vücut Hatları ile Daha Çekici Bir İmaj

Belirgin Vücut Hatları ile Daha Çekici Bir İmaj

Estetik vücut hatları, belirgin kaslar, incecik bir bel, kadınların ve erkeklerin ortak hayali. Peki, vücut hatlarımızı ortaya çıkarmak o kadar kolay mı?

Her şeyin başı sağlık. Sağlıklı bir bedene sahip keyfi yerinde bir kadın veya erkek, girdiği ortamda her zaman çekici görünür çünkü enerjisi ile pozitif bir frekans yaymaktadır. Fiziksel görünüşten memnun olmak, çekici ve estetik görünen, belirgin vücut hatlarına sahip olmak enerjinizi ciddi anlamda yükseltir çünkü özgüven ile pozitif enerji arasında direkt bir bağlantı vardır.   

Belirgin vücut hatları, erkeklerin maskülen enerjiyi, kadınların feminen enerjiyi daha yüksek bir frekansta taşıyabilmesi sağlar. Tüm dünyada kadınların da erkeklerin de vücut hatlarını daha çok ortaya çıkardığı bir modayı takip ediyor olmamızın sebebi de aslında bu enerjiyi ortaya koymak diyebiliriz. Öyle ki, fit vücut, kıvrımlı hatlar, en iyi marka kıyafetler kadar etkileyici desek, yeridir. 

Yaz mevsimi de kapıdan göz kırparken, diyetler ve vücut bakımları hız kazanmışken belirgin ve yuvarlak vücut hatlarına kavuşmak için bazı püf noktaları, pasif spor uygulamalarının son derece pratik seanslarını ve etkili sonuçlarını, birlikte hatırlayalım mı?

İdeal Vücut Nasıl Olmalı?

Diğerleri arasından sıyrılan, dikkatinizi çeken, bakmak isteği uyandıran ve bakmaktan hoşlandığınız vücut, sizin için aslında ideal olan vücuttur. Çünkü ideal vücut kişiden kişiye göre değişir ve her bedenin vücut kitle endeksi özgün ideal ölçüler gerektirir. 

İnce bel ve yuvarlak kalçalar ya da popüler ifadesiyle kum saati vücut tipi kadınlar arasında ideal vücut tipi olarak görülmektedir fakat beden ölçülerine göre çok değişken bir yelpazede seyreden kum saati vücut tiplerinden hangisi size göre ideal olanı? Oversize kalçalara göre oldukça ince bir bel mi, yoksa daha yakın ölçü aralıklarında ince bir bele göre kararında belirgin kalçalar mı? 

Kim Kardashian en ünlü kum saati vücut tiplerinden biri ama herkes için ideal vücut tipini temsil ettiğini söyleyemeyiz fakat bu beden tiplerinin ilham verdiği incel bel ve yuvarlak belirgin kalçalar sayesinde başlayan bir squat ve akabinde gelişen Brezillian But Lift (Popo Esteteği) çılgınlığından söz etmek mümkün.

Kadınlarda İdeal Vücut 

Evrensel estetik anlayışı belli oranlar, formüller, ölçüler üzerine oturuyor olsa da zamanın ruhu güzellik kavramını sık sık günceller. 

Güzellik denen şey her dönemde, kültürden kültüre, kişiden kişiye farklılıklar arz eden, göreceli bir kavram olarak karşımıza çıkar. Kadın vücudu, güzelliğin öznesidir. Estetik anlayış sanatta ve yaşamda kadın bedeni ile temsil edilir. Dolayısıyla güzellik algısının değişimi ile ideal kadın vücudu da her dönemde farklılaşır. 

Bundan on yıl kadar önce zayıf, ince kadınlar daha popülerken bugün yuvarlak, kadınsı hatlara sahip ama fit, daha sportif ve dolgun olmak kadınlarda ideal vücut anlayışının yerine geçmiş durumda. 

Daha da eskilere gidersek, resim ve heykel sanatından da bildiğiniz gibi, bir zamanlar şişman kadınların güzel kadın olarak görüldüğü bir dünyanın var olduğunu biliyoruz. 

İnce ve Kıvrımlı Hatlar 

Kadında kalça her zaman popülerdi, bu doğru; hemen her kültürde belirgin kalçalar dişiliğin simgesi olarak idealize edildi, Marilyn Monroe gibi ikonik modellerin kalçaları çekiciliğin simgesi oldu. 

Şimdilerde de kıvrımlı vücut hatları, S şeklinde yuvarlak geçişler kadınlarda ideal vücut şekli olarak dikkat çekiyor. Kadınlar; meme büyütme, liposuction, popo estetiği gibi ameliyatlarla ideal beden ölçülerine kavuşmak için bıçak altına yatıyor ya da ameliyatsız vücut şekillendirme, pasif spor gibi medikal estetik uygulamarından faydalanıyorlar. 

Kadınlarda ideal vücut, zayıf ve şişman olmaktan ziyade kalça, göğüs ve bel oyuntusu belirgin bir fiziki yapıya sahip olmaya doğru evrilmiş durumda. Herkesin zayıf olması değil ama dişi hatlara sahip olması şimdilerde kadınlar arasında daha popüler bir estetik anlayışı. 

Kalın, oyuntusuz bir bel ve dümdüz bir popo zayıf ya da kilolu olmanızdan bağımsız olarak hoşunuza gitmeyebilir ya da fazlası kilosu olduğu halde bel, kalça, göğüs oyuntusu olan bir kadının estetik bulunması giderek yaygın bir anlayış haline geliyor diyebiliriz. 

Erkeklerde İdeal Vücut 

Erkeklerde ideal vücut tipi kadınlara oranla neredeyse hiç değişmemiş. Antik Roma-Yunan dönemlerinden beri erkek vücudu söz konusu olduğunda büyük kaslar, güçlü kollar, geniş omuzlar ve dar kalça her zaman ideal, popüler erkek vücut tipi olmaya devam etmiş. 

İdeal erkek vücudunda temel kıstas kaslı bir yapıya sahip olmak ve yağ oranının düşük olması. Göbek bir zamanlar sempatik bulunmuş olsa da erkek vücudunda yağlanma daha feminen bir görünüme neden olacağı için pek makbul bir şey değildir. 

Yağlanmaya bağlı olarak göbekten daha tehlikelisi jinekomasti dediğimiz erkekte kadın tipi meme büyümesi gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Bu da ideal erkek vücudundan hayli uzak bir noktaya düşmek anlamına gelir ki birçok erkek için oldukça can sıkıcıdır.

V vücut şekli, belirgin ve yuvarlak kaslar ideal erkek vücudu olarak geçerliliğini sürdürmekte. Çekici bir erkek profili çizmek gerektiğinde hemen herkesin aklına gelen erkek bedeni aşağı yukarı aynıdır. Tüm reklam, moda ve ekranlardan teyid edebileceğimiz gibi… 

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme ile Daha Biçimli Hatlar

Bel oyuntusu, kadın bedeninde estetik vurguyu öne çıkaran başlıca çizgilerden ve maalesef göbek ve bel bölgesine kilo almak kadınlar için çok kolay. Üstelik yerleşik inatçı yağ dokusunun en çok toplandığı bölge. Aynı şey erkekler için de geçerli. 

Diyet ve spora rağmen verilemeyen yağlardan kurtulmak için bölgesel zayıflama uygulamalarından faydalanmak mümkün. Soğuk Lipoliz ile bölgesel yerleşik yağlardan kurtulabilir, bel bölgesinden ameliyatsız incelme sağlayabilirsiniz. 

Pasif Spor Uygulamaları ile Yuvarlak ve Belirgin Kaslar 

Vücut kitle indeksi doğrultusunda kendi ideal vücut tipine ulaşmanın en doğru yolu, sağlıklı beslenmeye ek olarak spor yapmak, egzersizlerle kasları ve bedeni şekillendirmektir. Pasif spor uygulamaları buna en büyük desteği sağlar. EMSlim gibi güçlü ve etkili uygulamalar sayesinde bin mekik çekmeye eşdeğer egzersizi yattığınız yerden ve tam hedeflenen kas grubuna uygulamak mümkün.. 

Hayal ettiğiniz gibi çekici vücut hatlarına sahip olmak için, bıçak altına yatmadan medikal estetik uygulamalarla kaslarınızı güçlendirebilir, vücudunuzu sıkılaştırıp belirgin hatlara kavuşabilirsiniz. Vücut sıkılaştırma ile tüm vücudu şekillendirebilir ya da bölgesel incelme uygulamaları ile ihtiyacınız olan bölgeyi güçlendirebilirsiniz. 

Bel Oyuntusu İçin  

  • Soğuk Lipoliz 
  • Karın Sıkılaştırma 
  • EMSlim 
  • Forma Plus 
  • AWT Akustik Şok Dalga Terapisi 


Yuvarlak Kalçalar İçin 

  • EMSlim 
  • Elektro Masaj Uygulaması


İnce Sıkı Bacaklar İçin 

  • EMSlim 
  • Forma Plus
  • AWT Akustik Şok Dalga Terapisi


Belirgin hatlara sahip olmak için 
vücut uygulamaları arasından size en uygun olanı uzmanlarımızla birlikte seçebilir, selülit tedavisi  ile kombine ederek yaza şahane bir giriş yapabilirsiniz. 

Selülitlere karşı uyguladığımız tedavi yöntemlerini öğrenmek için Selülit Tedavisi  sayfamızı ziyaret ediniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer