Canlı Bir Cilt için Altın Maske | Pervin Dinçer

Whatsapp


Canlı Bir Cilt için Altın Maske

Canlı Bir Cilt için Altın Maske

Günümüzde güneşin etkisi, kullanılan ilaçlar, yanlış tercih edilen kozmetik ürünleri, hamilelik, genetik yatkınlık, yaşlılık gibi nedenlerden yüzümüz ve vücudumuzda cilt lekeleri oluşuyor.

Biz kadınların bebeksi cildine gölge düşüren cilt lekeleri hepimizi üzüyor ve bizi farklı çareler aramaya yönlendiriyor. Dolayısıyla cilt lekelerinde birçok tedavi yöntemi uygulanmış ve uygulanmaya devam ediyor. Cilt tipine göre yapılan bu uygulamalarda başarılı sonuçlar elde ediliyor ama en önemlisi lekeler oluşmadan önce yüksek koruma faktörlü ürünlerle önlem almak ve var olan lekelerin koyulaşmasını engellemek.

Herkes gibi siz de cildinizdeki lekelerden kurtulmak için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Fakat bugün size bahsedeceğim karbon peelingi ve altın maske sayesinde lekelerinizden kurtulmakla kalmaz, daha parlak, sıkı, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uygulamanın adı Karbon Peeling. Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan ‘karbon peeling’ veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla ‘lazer toning’, özellikle Avrupalı kadınların güzellik silahı olarak görülüyor. Daha işlemin yapıldığı gün bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Herhangi bir ağrı ya da sancıya neden olmayan karbon peeling sayesinde lekelerinizin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildinizin ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz.

Biz kadınlara oldukça pürüzsüz bir cilt sunan karbon peelingin uygulamasından bahsetmem gerekirse; uygulamadan önce cilde karbon losyon sürülüyor ve 15-20 dakika bekleniyor. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderiliyor. Bu etkiye birinci dereceden biyokimyasal termal etki deniliyor. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılıyor. 10-15 günde yapılan karbon peelingin biz sabırsız kadınlara sunduğu güzel yanlarından biri de uygulamanın ardından herhangi bir aksama yaşamadan gündelik hayata devam edebiliyor olmanız.

Meyvelerden, çiçeklerden, hayvansal ürünlerden ve bitkilerden sonra içeriğinde çok daha farklı maddeleri barındıran cilt bakım ürünleri kullanıyoruz. Bunun son örneklerinden biri 24 ayar saf altının cilt bakımında kullanılması.

İçinde 24 ayar altın tozları, vitamin C, minareller bulunan altın maske, bir yandan hücrenin yenilenmesini hızlandırırken bir yandan da yoğun nem vererek cildi sıkılaştırıp çizgileri açıyor.

Aynı zamanda yazın sıcaklarının artmasıyla cildin matlığından şikâyet eden biz kadınlar için, maske altın tepside sunulan bir nimet gibi.

Cildin matlığından kurtulmasında, nemin dengelenmesinde ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırmasında kullanılan altın maske sivilcelerinden dert yananlar, cildindeki lekelerden kurtulmak isteyenler ve siyah noktaların mutluluklarına gölge düşürmesini istemeyenler için kullanılabilir bir yöntem. Altın maske uygulamadan önce cilt temizlenir ve maske uygun, rahat bir şekilde bırakılır. Yaklaşık yarım saat boyunca yüzünüzde kalacak maske ayda iki kez uygulandığında oldukça etkili sonuçlar alınacaktır.
Güzelliğinize…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer