Epilasyon Cihazlarını Yakından Tanıyalım | Pervin Dinçer

Whatsapp


Epilasyon Cihazlarını Yakından Tanıyalım

Epilasyon Cihazları

 
Hangi epilasyon cihazını seçmeliyim sorusuna cevaben, en çok kullanılan 4 lazer cihazını yakından inceleyelim.

Lazer epilasyon yaptırmayı planlayanların sorduğu ilk sorulardan biri, en iyi lazer epilasyon cihazının hangisi olduğudur. Doğru soru, kişiye en uygun lazer epilasyon cihazının hangisi olduğu şeklinde olmalıdır ki, bu soruya bir uzmanın cevap vermesini tercih ederiz. Çünkü doğru cihazı seçmek, lazer epilasyonda başarının ilk ve en önemli aşamasıdır. Epilasyon cihazı seçimi, şansa bırakılmayacak kadar mühim ve mesleki tecrübe gerektiren ciddi bir karardır.

Buz Lazer Mi Alexandrite Mı? 

Buz lazer, Alexandrite ya da Diode lazer olsun, önemli olan ten renginize uygun, tüylerinizi gören, sizin için en doğru lazer epilasyon cihazını seçmek.

Lazer epilasyon cihazları farklı ten rengi ve farklı tüy türlerinde etkili olabilmek üzere birbirinden farklı özelliklere sahiptirler. Dalga boyları ve etki derinlikleri değiştiği için her lazer epilasyon cihazının ağrı derecesi, işe yaradığı olduğu ten rengi ve tüy türü değişir.

Lazer epilasyon cihazlarının çeşitlenmesi sayesinde, artık ince tüylerde ve bronz tenlerde dahi istenmeyen tüylerden, kısa sürede ve kalıcı olarak kurtulmak mümkün. 

Soprano Ice Ailesi: Buz Lazer Epilasyon 

Buz lazer son zamanların en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarının başında geliyor. Bu popülaritesini ağrısız epilasyon imkânı sağlıyor olmasına borçlu olduğunu söyleyebiliriz.

Dört mevsim güvenle uygulanabilen, FDA onaylı Buz Lazer üç farklı dalga boyunda çalışan ileri teknolojik alt yapısı ile diğer lazer sistemlerinden ayrılır. Diode, Alexandrite ve Nd:YAG lazer dalga boyları buz lazerde bir aradadır.

Ütüleme Lazer Epilasyon ve ICE Başlıklarıyla Buz Lazer Rahatlığı 

Öncelikle buz lazeri etkili ve konforlu hale getiren iki patentli teknolojiden söz etmeliyiz. İlki, lazer epilasyonda neredeyse acısız bir uygulama konforu sağlayan buz başlık, ikincisi ise kıl köklerini kademeli olarak ısıtan ütüleme lazer epilasyon teknolojisi.

Ütüleme lazer, ağrıyı önemli ölçüde azaltmasının yanı sıra bronz tenlerde dahi etkilidir ve ince tüyleri bile rahatlıkla görebilir. Cildi -3 dereceye kadar soğutan buz başlıklar, son derece konforlu bir epilasyon tecrübesi sunar ve cildin tahriş olmasının önüne geçer. Bu ikisinin bir araya gelmesiyle buz lazer ağrısız ve etkili lazer epilasyon cihazı olarak, lazer epilasyonda yeni bir dönem başlatır.

Soprano Ice ailesi hakkında ayrıntılı bilgi için Buz Lazer sayfamızı ziyaret ediniz.

Başarısız lazer epilasyon hikayelerinin büyük çoğunluğunu, yarım bırakılan protokoller oluşturur diyebiliriz. Epilasyon sırasında ağrı yoğun olduğunda protokolün tamamlanması ve oluşturulan programa uygun olarak seansların sürdürülmesi zorlaşır. Buz lazerin başarısının sırrı, önemli ölçüde, sürdürülebilir olmasından kaynaklanmaktadır.

Lazer ışınları kıl köklerini kademeli olarak tararken buz başlık cildi rahatlatır. Seans sonrası herhangi bir kızarıklık oluşmaz, irritasyon gibi yan etkiler, buz lazerde tamamen ortadan kalkmıştır.

Soprano ICE Buz Lazer, son derece konforlu lazer epilasyon seansları sağladığı için tüm vücutta güvenle kullanılmakta ve ağrısız seanslar lazer epilasyon protokolünün başarıyla tamamlanmasını mümkün hale getirmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon 

Alexandrite lazer bir dönemin adı en çok zikredilen lazer cihazlarından biridir. Hala da yoğun olarak kullandığımız alexandrite lazer, doğru kişiye uygulandığında son derece memnun kalınan sonuçlar elde ettiğimiz, etkili bir lazer epilasyon sistemidir.

Koyu tenli kişilerde ve açık renkli zayıf tüylerde etkili olmadığından, lazer tüylerimi görür mü sorusu Alexandrite ile birlikte popüler olmuştur diyebiliriz. Alexandrite lazer epilasyon, Melanin pigmenti tarafından iyi tutulan bir dalga boyuna sahip olduğu için açık tenli kişilerde ve koyu tüyler üzerinde etkilidir.

Yazın Alexandrite Lazer Yerine Buz Lazer

Alexandrite lazer bronz tende kullanılamadığı için yazın lazer epilasyona uygun bir epilasyon cihazı değildir. Farklı dalga boylarında çalışan buz lazer tüm cilt tonlarında etkilidir. Bronz tende de rahatlıkla uygulama yapılabildiği için özellikle yazın alexandrite yerine buz lazer tercih edilebilir. Dilerseniz cilt renginiz açıldıktan sonra protokole alexandrite ile devam edebilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Soğutucu Başlıkları   

Buz lazer kadar olmasa da alexandrite lazer epilasyon da her geçen gün daha konforlu bir epilasyon seansı sunmaktadır.

Soğutucu başlıklar uygulama sırasında soğuk hava ile cildi rahatlatır. Ağrı eşiği düşük kişiler için acısız bir uygulama olduğunu söylemek zor olsa da genellikle ilk seanstan sonra alexandrite lazer epilasyon seansları oldukça rahat geçer.

Diode Lazer Epilasyon 

Diode lazer koyu renkli ciltlerde ve ince tüylerde etkili lazer cihazıdır. Alexandrite lazerin işe yaramadığı durumlarda alternatif, diode lazerle çalışan epilasyon cihazlarıdır.

Lazer Epilasyon uygulama bölgelerini öğrenmek için tıklayınız.

Diode lazer sayesinde lazer tarafında görülmeyen zayıf tüylere de lazer epilasyon yapmak mümkün hale gelmiştir. 810 nm dalga boyuna sahip diode lazerler, Melanin pigmenti tarafından daha düşük oranda tutulduğu için koyu tenli kişilerde güvenle kullanılabilir.

Diode Lazer ve Ütüleme Lazer Tekniği 

Buz lazere kadar uzanan bir gelişme sürecinden geçen diode lazer, lazer epilasyonda bugünkü konforu ve etkili sonuçları borçlu olduğumuz lazer türüdür.

Diode lazerin ince tüyleri gören ve bronz tenlerde bile etki eden dalga boyu, Melanin pigmenti tarafından tutulmadığı için daha derine nüfuz ediyordu ve bu yüzden de diode lazer epilasyon seansları ağrılı geçiyordu. Tüm vücut ya da tüm bacak gibi geniş uygulama alanları söz konusu olduğunda bu acıya dayanmak zorlaştığından diode lazer bir süre sonra kullanılmaz hale geldi, ta ki, ütüleme tekniği ile, bu sefer çok daha konforlu bir uygulama deneyimi vaat ederek, yeniden doğana kadar.

İnce Tüylere Ütüleme Diode Lazer 

Ütüleme lazer tekniği ilk olarak diode lazerin verdiği ağrıyı azaltmak için geliştirildi. Böylece ince tüylerde harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan diode lazerden, ağrı nedeniyle vazgeçmek zorunda kalmaktan kurtulmuş olduk.

Yazın da uygulanabilen, ince tüylerde etkili olduğu için özellikle yüz bölgesinde kullanılan ütüleme diode lazer, buz lazer kadar olmasa da konforlu bir lazer epilasyon sistemidir. Daha da önemlisi diode lazer, koyu cilt rengi ve ince tüyler üzerinde etkili olduğu için lazer epilasyonda tedavi alternatiflerimizi çoğaltmaktadır.

Nd: YAG Lazer Epilasyon 

Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilen Nd:YAG lazer, 1064 nm dalga boyu ile en derine nüfuz eden lazer epilasyon sistemidir.

Melanin emilimi çok düşük olduğundan Nd:YAG lazer leke yapmaz, bronz tenlerde etkilidir. Bu yanıyla özellikle yaz ayları için en uygun lazer epilasyon yöntemi olmasına rağmen pek tercih edilmez çünkü Nd:YAG lazer en ağrılı lazer epilasyon yöntemidir.

Günümüzde Nd:YAG tek başına nadiren kullanılır. Diğer lazer epilasyon cihazları ile uygulamanın ileri seanslarında, lazer epilasyon protokolü tamamlanırken artık iyice zayıflamış tüyler ya da yaz mevsimine denk gelen bir epilasyon seansında Nd:YAG ile protokol tamamlanabilir.

Soru & Cevap serimizden 40 Soruda Lazer Epilasyona Dair Her Şey sayfamızda konu ile ilgili daha fazlasını keşfedin.

Lazer epilasyon cihazlarının her biri farklı dalga boyunda çalışan, farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak geliştirilmiş sistemlerdir. Hangi epilasyon sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse; cilt tipine, mevsime ve kıl türüne en uygun epilasyon cihazının deneyimli ve uzman kişiler tarafından belirlenmesi, lazer epilasyonda en iyi sonucu garanti altına alır.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer