Gıdı Sıkılaştırma | Ameliyatsız Gıdı Estetiği | Pervin Dinçer

Whatsapp


Gıdı Sıkılaştırma

Ameliyatsız Gıdı Sıkılaştırma

 
Gıdı sıkılaştırma yüz gençleştirmede kullanılan efektif uygulamalardan biridir. Alt yüzde, çene hattı belirgin hale gelir ve boynunuz daha uzun görünür.

Gıdı sarkması, kilolu ya da zayıf her yaştan kadın ve erkekte rastlanabilen, çoğunlukla genetik bir durumdur. Kişiyi olduğundan yaşlı ve kilolu gösterir.

Gıdı ve boyun estetiği uygulamaları sayesinde daha genç ve çekici bir boyuna sahip olmak mümkün ve son yıllarda gıdı sıkılaştırmanın güzellik üzerindeki etkisi biraz daha öne çıkmış durumda. Örneğin; Jawline, V Lift gibi ifadeyi gençleştiren birçok uygulama, çene ve alt yüz üzerinde etkiliymiş gibi görünse de dolaylı olarak gıdı toparlama etkisi yaratan işlemler. 

Gıdı sarkması olduğunda çene hattı (jawline) silikleşir, çene kemiği görünmez hale gelir ki bu da kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Gıdı, boynu daha kısa ve kalın gösterir ki estetik açıdan pek hoşlandığımız bir görüntü değildir. 

Gıdı sıkılaştırma sayesinde yüz hatları ortaya çıkar, boyun konturu belirgin hale gelir, boyun daha uzun görünür ve tüm bunların sonucunda doğal olarak yüz ifadesi gençleşir. 

Gıdı Neden Olur? 

Kilo almak gıdı çıkmasına neden olabilir fakat zayıf olduğu halde gıdısı olan çok kişiye rastlarız bunun sebebi gıdı daha çok genetik yapıdan kaynaklanmaktadır.

Bazı insanlarda çene altındaki yağ hücresi sayısı olması gerekenden fazladır. Deri sarkmasından farklı olarak yağ dokusu büyüdüğü için gıdı oluşur. Genç yaşlarda gıdı şikayetleri genellikle bu tür vakalardır. Deri deformasyonu olmadığı için, gıdı sarkmasından farklı bir durumdur.

Gıdı Neden Sarkar?

Gıdı sarkması genelde, yaşlanma ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkar. Kolajen eksilmesi sebebiyle gıdı bölgesindeki deri deforme olur, cilt elastikiyetini kaybeder ve yerçekiminin de etkisiyle kendini aşağıya doğru bırakır. Gıdı sarkması, genellikle ileri yaşlardaki kadın ve erkeklerde rastladığımız bir durumdur.

Gıdı sıkılaştırmada doğru yöntemi seçebilmek için gıdının neden oluştuğunu, deri sarkmasının sebebini tespit etmek gerekir. Çene küçüklüğünden kaynaklanan gıdılı görüntünün giderilmesinde kullanılacak yöntemler ile kilo vermekten kaynaklanan deri sarkmasından kullanılacak yöntemler aynı değildir. 

Gıdı şikayeti olan birçok kişinin farkındalık kazanmasına katkı sağlaması açısından gıdı oluşmasının diğer yaygın nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:  

1) Duruş Bozukluğuna Bağlı Gıdı Sıkışması:

Düzgün bir postüre sahip olmak sadece fiziksel olarak daha çekici görünmenize neden olmaz aynı zamanda çene, alt yüz ve boynunuzun nasıl görüneceğini de belirler. 

Uzun süre cep telefonu ekranına yakından bakarken gıdıyı sıkılaştıran yanlış boyun pozisyonları, yanlış oturma pozisyonları, özellikle genç yaşlarda duruş bozukluğuna bağlı olarak gıdı oluşmasının yaygın nedenleri arasındadır.

Duruş bozukluğunu ortadan kaldıracak egzersizler, bu tür durumlarda işe yarabilir. Postür düzeltildikten sonra hala gıdı mevcut olduğu durumda estetik uygulamalardan yardım alınabilir. 

2) Çene Kemiğinin Küçük Olmasından Kaynaklanan Gıdı Sarkması:  

Gıdıda yağ dokusu normal hacimlerdedir, yaşlanma ya da kilo alıp verme gibi durumlar söz konusu olmadığı halde çene kemiğinin küçük olmasından dolayı gıdı görünümü meydana gelir. Bu durumda Jawline dolgusu ile çene kemiğini belirgin hale getirmek doğru yöntem olacaktır. Gıdı sıkılaştırma uygulamaları, jawline ile kombine edilebilir. 

Sebebi ne olursa olsun gıdı sıkılaştırma uygulamaları ile hayal ettiğiniz yüz hatlarına kavuşabilir, yüzünüze estetik oran kazandırabilirsiniz. 

Gıdı Nasıl Gider?

Cerrahi operasyonlar, enjeksiyon yöntemleri, ameliyatsız gıdı sıkılaştırma uygulamaları, gıdıdan kurtulmanın alternatif yollarıdır. Çok ileri derece deri sarkmalarında gıdı ve boyun estetiği ameliyatı tercih edilebilir. Bıçak altına yatmak istemeyenler için ameliyatsız gıdı estetiği uygulamaları uygun yöntemlerdir.

Cerrahi operasyonlarda gıdıdan sarkan deri fazlası kesilerek çıkarılır. Genellikle yüz germe operasyonu ile birlikte yapılması gerekir. Sarkmanın şiddetine bağlı olarak operasyon sonrası iyileşme dönemi değişir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen, düşük riskli estetik operasyonlar grubunda değerlendirilirler. 

Liposuction ve diğer enjeksiyon yöntemleri gıdı bölgesinde yağ dokusu fazlası olan kişilerde öncelikle fazla yağı almak için uygulanır. Gıdı eritme sonrası, deride sarkma olmaması için enjeksiyon yöntemleri ile gıdı sıkılaştırmada kullandığımız radyofrekans teknolojileri birlikte kullanılmalıdır. 

Ameliyatsız Gıdı Estetiği 

Medikal estetik teknolojisi sayesinde ağrısız acısız, kesi ve dikiş olmadan, iyileşme dönemlerine gereksinim duymadan gıdı sıkılaştırmak mümkün. 

Ameliyatsız gıdı sıkılaştırma uygulamaları, estetik operasyonlara kıyasla çok düşük bütçelerde seyreder, iş ve sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekmez. Birçok avantaj sağlıyor olması sebebiyle radyofrekans ve ultrason teknolojileri üzerine kurulu, cilt sıkılaştırma uygulamaları ile gıdı toparlama, çoğu zaman daha cazip yöntemler olarak tercih edilmektedir. 

Fokus Ultrason (HİFU) ve Exilis Elite gıdı sıkılaştırmada kullandığımız son derece etkili ve hasta memnuniyeti yüksek cihazlardan ikisidir. 

Fokus Ultrason (HIFU) ile Gıdı Sıkılaştırma 

HİFU, derin dokularda sınırlı hasar yaratarak cildi gençleştiren en etkili medikal estetik sistemlerinden biridir. Yüksek yoğunluklu ve doku odaklı ses dalgaları, bağ dokuda kolajen üretimini tetikler. Böylece fibroblast hücreleri elastin sentezler ve cilt sıkılaşmaya başlar. 

HIFU’nun  yüksek lifting etkisi tek seansta önemli bir sıkılaşma elde edebilmemizi çoğu zaman sağlar. Gıdı bölgesi yüz sarkmalarında derinin toplandığı alan olduğu için, ikinci ya da üçüncü seans gerekebilir. Uygulamadan bir ay sonraki ilk kontrolde ya da nihai sonucu görmek için 3 ay sonrasında, işlem tekrar edilebilir.

HIFU hakkında daha fazlasını Fokus Ultrason sayfamızda keşfedin.

Fokus Ultrason (HIFU) ile gıdı sıkılaştırma, her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygundur, dört mevsim uygulanabilir. Bir hafta içinde ciddi bir toparlanma gözlemlenir fakat sonucu tam olarak görmek için bir ay gibi bir süreye ihtiyacımız olur. İşlem üç ay sonra zirvesini bulur. Hifu ile yapılan sıkılaştırma işlemi 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcıdır. 

Exilis Elite ile Gıdı Sıkılaştırma 

Kolajen üretimini tetikleyerek bağ dokuyu yeniden yapılandıran Exilis Elite, odaklı ultrason ve radyofrekans enerjilerinin bir arada kullanıldığı kombine cilt sıkılaştırma sistemidir

Elastin liflerini güçlendirmek ve cildi sıkılaştırmak için deri altına yüksek ısı uygulayarak hedef dokuda hasara yol açar. Böylece cildin kendi kendini onarma yeteneğini harekete geçirir. 

Soğutucu başlığı sayesinde oldukça konforlu bir uygulama deneyimi sunan FDA onaylı Exilis Elite ile 4-6 seansta gıdınıza veda edebilirsiniz. Aynı zamanda cilt gençleştirme özelliği ile Exilis Elite boyun bölgesindeki bantların görünümü hafifletir, yatay çizgilerin giderilmesinde etkilidir. 

Exilis Elite ile gıdı sıkılaştırma tamamlandıktan sonra Jawline dolgu ile çene hattı belirgin hale getirilebilir. V Lift ile yüz hatları ideal V yüz şekline yaklaştırılabilir.

Gıdı Sıkılaştırma ile Daha Uzun Bir Boyun

Gıdı estetiği ya da boyun bölgesinin estetik duruşu genellikle göz ardı edilir fakat güzel bulduğumuz kadınların ortak noktası uzun duran ve sıkı görünen bir boyuna sahip olmalarıdır. 

Güzelliğin bütüncül bir bakış açısı olduğunu, ahengin ve uyumun yarattığı estetik hazzı güzellik olarak algıladığımızı hatırlayacak olursak, gıdı sarkmasını yok ettiğimizde ortaya çıkan doğal güzelliği daha doğru bir şekilde ifade etmiş oluruz. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer