Güzellik Oscar’ı acaba kimin olacak? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Güzellik Oscar’ı acaba kimin olacak?

Herkesin gözü kulağı 4 Mart gecesi 90. kez sahibini bulacak olan Oscar Ödül Töreni’nde olacak. Ödüllerin kimlerin aldığı kadar, kim ne giymiş, saçını nasıl toplamış, makyajı, mücevherleri mercek altına alınacak, günlerce basında konuşulacak.  Bu haftaki blog yazımda aylar öncesinde ödül törenine hazırlanmaya başlayan Hollywood’un güzel kadınlarının daha da güzel görünmek için neler yaptıklarından bahsedeceğim. Keyifli okumalar dilerim.

Hollywood’un güzel ve alımlı kadınları da kırmızı halıda yürüyebilmek ve en çok konuşulan, en beğenilen olabilmek için aylar öncesinden her ayrıntıyı danışmanları ile kalem kalem detaylandırıp hayata geçiriyorlar. Onlarca seçenek arasından ünlü modaevlerinin tasarladığı kıyafetleri, yüzbinlerce dolarlık haute couture mücevherleri, saatleri arasından en gösterişli, en güzel olanı seçiliyor. Peki bu kıyafeti en iyi taşıyabilmek, objektife en iyi gülümseyen olabilmek, en taze, en canlı, en fit görünebilmek için neler yapıyorlar?

Onların hazırlıklarını maddeler haline getirdiğimde benim için ilk madde, cilt… Çünkü cilt güzelliği yap bozun en temel taşıdır. Çünkü alt yapıyı oluşturur. Alt yapı iyi oluşturulmadığı takdirde üzerine kurulmak istenen yapıyı sağlam olmaz, eğrelti durur. Hep diyorum ya iyi makyajın %70’i iyi cilt… Önce ne yapıyoruz, ciltte var olan sorunları minimize edip, bazı sağlamlaştırıyoruz.

 

Özellikle film setlerinde uzun saatler çalışmaktan yorulan, ağır makyajdan cildi canlandırmak, tazelemek ilk adım…

Bunun için Hydrafacial, Baby Face Beauty, Salt Facial gibi cildin ihtiyacına uygun bir bakım ya da terapi seçip cildin kumaşını sağlamlaştırmak, varsa leke- akne izlerinden arındırmak, yap-nem dengesini sağlamak, gözenekleri sıkılaştırmak, cilt tonu eşitsizlikleri var ise bunu ortadan kaldırmak ilk adım olmalı.

Aktrisler mimiklerini, çizgilerini kaybetmek istemedikleri gibi radikal müdahalelerden kaçınırlar. Onlar için geri dönüşü olmayan müdahaleler, rol kaybı demek ve olumsuz eleştiri anlamına da gelir.

Kimilerini yirmilerinde tanıdığımız aktrisler bizimle birlikte büyür, yaş alırlar… Yaş alırken otuzlardan sonra ince çizgiler, kolajen üretiminin durması nedeniyle onlarda tıpkı bizler gibi göz çevresinde kırışıklıklarla, kolajen kaybıyla yüz ovalinde bozulmalarla, sarkmalarla, sıkılık kaybı ile tanışırlar. Cildi her ne kadar bakımlarla, kremlerle desteklesek de cildin alt katmanlarını beslemek daha kalıcı sonuçlar almakta daha etkilidir.

Hollywood’un güzel kadınları çizgilerini, mimiklerini kaybetmeden yaşlarının iyisi görünmek isterler.

Sizin de aynı kaygılarınız varsa radyofrekans uygulaması olan Pelleve Altın Ütü tam size göre… Pelleve, cildi sıkılaştırır, germe ve gözenekleri daraltır, kırışıklık azaltır ve elastikiyet kaybını en aza indirir. Yüz, göz kapağı, kaş arası ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyundaki kırışıklıklarda da etkin çözüm sunan bir cihazlı uygulamadır.

Yüz ovalindeki sarkmalara, sıkılık kaybı için ise Gelişmiş Odaklı Radyofrekans uygulaması Forma’yı önerebilirim. Bu noktada belirtmek isterim ki, kliniklerimizde kullanılan cihazların çoğu Amerika’da kullanılan ve aktrislere de uygulanan cihazlar… Forma, sonuçları ile uygulatanları mutlu eden bir cihazlı uygulama. Uygulama sonrasında yüz ovali yeniden şekillenir, kırışıklıklar azalır. Uygulama yapılan bölgelerde cilt zamanla gerginleşir, elastikiyetini kazanır, ortaya daha genç, nemlenmiş, net bir görünüm çıkar. Uygulamanın etkileri doku iyileşmesi devam ettikçe devam eder.

Bir aktris için kameralardan, objektiflerden aksi yani bize ulaşan görünümü çok önemlidir. Bunun için altın orana dikkat ederler.  V şeklinde yüze sahip olmak için bazen ufak dokunuşlara göz yumabilirler…

Eğer hep kameranın önünde gülümsemek ve iyi görünmek zorundaysanız anlamlı bakışlara, orantılı yüz hatları olmazsa olmazınız olur. Ovalliğini kaybetmiş, köşeli yüz hatları objektifleri hiç sevmez. Hyaluronik asit dolgularla elmacık kemiklere, çeneye yapılan minik dokunuşlar, yüzü olduğundan ince göstermek için massetter (çene) kaslara yapılacak botoksla V şeklinde bir yüze sahip olabilir, objektiflere Hollywood’un güzel kadınları gibi gülümseyebilirsiniz.

Mükemmel görünüm için kusursuz bir vücuda da sahip olmak gerekir…

Yazılı ve görsel medyadan zaten ne kadar diyete ve spora önem verdiklerini hepimizin bildiği güzellikleri ile kadın erkek herkesi kendine hayran bırakan aktrisler, yılın en özel gecesine hazırlanırken, 4-6 hafta öncesinden su kaybına neden olacak alkol, kafein tüketimini ara veriyorlar, bunun yanı sıra vücudun ödem tutmaması için karbonhidrat, şekerli gıdalar ve abur cuburlarla vedalaşıyorlar. Sebze ve protein ağırlıklı bir beslenme düzeni ile kilolarını da kontrol altına alıyorlar.  Ancak yine de gerektiği takdirde cihazlı uygulamalardan onlar da faydalanıyorlar. Vücut uygulamaları sayfamda uygulamalarla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Hollywood yıldızlarının Oscar töreni hazırlıklarından yola çıkarak siz de özel bir geceye hazırlanabilir, her ayrıntıyı ince düşünerek, detaylandırarak ve uygulayarak kendiniz için en iyi görünümü elde edebilirsiniz. Aslında hepimiz zaten kendi hayatımızın yıldızı değil miyiz? Işıltılı, güzelliklerle dolu bir hafta sonu dilerim.

 

 

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer