Neden Daha Kolay Kilo Alıyoruz? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Neden Daha Kolay Kilo Alıyoruz?

Neden Daha Kolay Kilo Alıyoruz?

Biz kadınlar beyaz ekmek yememeye, geç saatlerde abur cubura sığınmamaya gayret etsekte erkeklerden daha hızlı kilo alıyoruz.

Oysa porsiyonları büyük olan onlar, eve geldikleri dakikadan itibaren sırayla her çeşit gıdayı tüketenler onlar dediğinizi duyar gibiyim. Bunun sebebi yağlanma biçimlerimizin farklılığı… Kadınlar aşağıdan yukarıya doğru yağlanıyor. Erkekler daha çok bellerinden ve buna paralel göbek ve karın bölgelerinden yağlanıp, şişmanlıyor. Biz daha sık diyet yapmak zorunda hissetsek de erkeklerin yağlanma biçimi sağlık açısından daha tehlikeli kabul ediliyor. Çünkü şeker hastalığı, damar sertliği, karaciğer yağlanması, hipertansiyon ve gut hastalığı bu tip yağlanmada daha yüksek ihtimallerle beliriyor. Zaman sıkıntısı olan, düzenli olarak spor yapma imkanı bulamayan ve bunu istemeyen, sıkı diyetlere katlanamayanların tavsiyelerimize de uyarak bölgesel zayıflama için dahil olabilecekleri sistemlere örnek vermek gerekirse; Soğuk lipoliz uygulamasında yağ hücreleri dondurularak işlevsiz hale getirilip, onların yok olması sağlanır. Kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma sistemi olan bu uygulama noninvazivdir. Bölgesel ve genel inceltme tedavilerinin tümünde cilt altı bölgeye bir yağ parçalayıcı uyaranın gönderilmesi ve bölgesel yağın azaltılması amacı güdülmektedir. Soğuk lipoliz uygulaması yağ parçalayıcı etkiyi üç mekanizma ile gerçekleştirmektedir;

1) -7/-10 C kadar doku soğutucu etki
2) Vakum terapi ve negatif basınç ile masaj uygulaması

Ortalama 4-6 ayda bir seans olarak gerçekleşen ve yaklaşık 60 dk. süren bir uygulama ile dokuda yüksek miktarda yağ yıkımı gerçekleşir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer