Pasif Spor ile Kışın da Formunu Koru | Pervin Dinçer

Whatsapp


Pasif Spor ile Kışın da Formunu Koru

Pasif Spor Uygulamaları

Pasif spor olarak da bilinen EMSlim ve elektro masaj cihazları ile makul sürede zinde, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olun.

Kışın daha kapalı ve kalın şeyler giydiğimiz için kat kat kıyafetlerin altında kalan tenimizi, kamufle olan bölgesel yağları pek önemsemeyiz. Hava soğuk olduğundan sabah kalkıp koşuya çıkmak ya da spor salonuna gitmek, kışın biraz daha zorlanarak yaptığımız bir şeydir. Yemek yemeye daha fazla ihtiyaç duyarız ve kışın, yaz mevsimin aksine hafif şeylerle geçiştirmek istemeyiz. Bedenimizin daha fazla kaloriye ihtiyacı vardır. Kışın, iç organları soğuktan korumak için biyolojik bir refleks olarak beden yağlanma eğiliminde olur, bu yüzden de kaloriye gereksinim duyar, yani daha fazla yemek yeme ihtiyacı biyolojik ve normal bir durumdur. 

Kışın Fiziksel Aktivite ve Sağlıklı Beslenme Daha Önemli 

Soğuk hava hareket etme isteğini olumsuz yönde etkiler ve bedenimizin kış boyunca en önemli konusu, vücut ısısını muhafaza etmektir. Aslında hareket ettikçe daha kolay ısındığımızı, biz biliriz ama insan biyolojisi, hayatta kalma refleksi ile bedeni koruma korkusuna kapılır. Çünkü hareket etmek için harcayacağı yağ hücresine, vücudu sıcak tutmak için ihtiyacı vardır. Kışın daha kolay kilo almanın sebebi de budur, beden yağ tutmak, saklamak, depolamak eğiliminde olur.  

Hal böyle olunca kışın sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin  önemi de doğal olarak artıyor. Vücuda giren yağ, protein, karbonhidrat, lif, vitamin ve minerallerin dengeli ve  mevsimsel gereksinimlere göre planlanması, bedenin biyolojik stresini düşürür. Fiziksel aktivite, kan dolaşımını harekete geçirdiği için beden ısınır ve rahatlar, depoladığı yağı yakmak zorunda kalır. 

Kışın İncelmek Daha Kolay

Beden, ısınmak için sürekli olarak kalori harcamak zorundaysa kış mevsimini, incelmek ve formda kalmak için avantaja çevirebilir miyiz? Çevirmeliyiz; çünkü kışın incelmek, fazla kilolardan ve yerleşik yağlardan kurtulmak çok daha kolay. Üstelik, birçoğumuzun kışın aldığı kiloyu vermeye çalıştığını göz önünde bulundurursak, kışı kilo almadan geçirmek demek zaten doğal olarak formda kalmayı, kolayca başarmak anlamına gelir. 

Soğuk havalarda ısınmak için artan yağ yakımını, aktif veya pasif sporla destekleyerek, mevsim koşullarını avantaja çevirebilir, yağ yakımını maksimuma çıkarabiliriz. Beden, vücut ısısını korumak için habire kalori yakarken, EMSlim ya da Elektro Masaj gibi yüksek skorlarda kas çalıştıran uygulamalar ile yazın dahi veremediğiniz fazla yağdan kurtulmak mümkün. . 

Pandemi Günlerinde Pasif Spor ve Elektro Masaj ile Bedeninize Destek Olabilirsiniz

Kışın, yağ yakmak daha kolay dedik ama pandemi günlerinde dışarı çıkmak, spora gitmek maalesef pek mümkün değil. Belki ormanda veya parkta yürümek, koşmak her zaman olmasa da ara bir yapılabilir ama o kadarıyla da formda kalmak mümkün olur mu? Yazın yaklaşmasıyla daha çok talep edilen pasif spor uygulamaları bu dönemde çok işimize yarayabilir, pandemi sürecinide hem fiziksel görünümümüzü hem sağlığımızı hem de moralimizi korumaya  katkı sağlayabilir.  

Pasif spor uygulamaları, gereksinim duyduğumuz şekilde kaslarımızı çalıştırırken aynı zamanda yoğun olarak kalori harcadığından, yağlanmanın önüne geçer. Kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini harekete geçirir.

Bu Kış Pasif Spor Sayesinde Bacaklarınız Selülitlenmesin

Selülit oluşumuna karşı, dönemsel değil sürekli ve düzenli mücadele esastır. Kışın su tüketimi  düşer, hali hazırda hareketsiz kalan beden, bir de mevsimsel yağlanma eklenince doğal olarak kolayca selülit yapar.

Yaz yaklaşınca tüm kadınları saran selülit ve diyet paniğine aslında hiç gerek yok. Kış boyu alınan yağ, büyüyen selülit görünümü ile başa çıkmaya çalışmak yerine, düzenli bakımlarla yaza ağar ağar hazırlanmak hem kolay hem konforlu, üstelik kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.  

Pasif spor uygulamaları, elektro masaj, selülit oluşumunun önüne geçeceği için kışın hareketsiz kalan ve yağ tutma eğiliminde olan bedenimizin, bacaklarımızda selülit yapmasını engeller. Kışın da pürüzsüz, ince ve sıkı bacaklara sahip olmak harika olmaz mı? Yaz yaklaştıkça kışın yaptığınız bu yatırımın ne kadar doğru bir tercih olduğunu siz de göreceksiniz. 

Pasif Spor ve Elektro Masaj Uygulamaları ile Kışın da İnce ve Biçimli Bir Beden 

Spor yaparak sağladığımız kas hareketinin onlarca katı yoğunlukta bir egzersizi, yattığınız yerden yapmanızı sağladığını düşünürsek EMSlim gibi bir kas stimülatörü ile form tutmak kışın yapılacak en mantıklı şeylerden biri değil mi? Peki, bu kışı cihazlı spor ve masaj uygulamaları ile düzenli bakım yaptırarak geçirmenin avantajları nelerdir, bir bakalım:

 • Yaza şimdiden hazırlanmak.
 • Kışın hareketsiz kalan bedene yardımcı olmak.
 • Bu kışı kilo almadan geçirmek.
 • Yerleşik yağlardan kurtulmak.
 • Bedeni kilo alıp verme stresinden uzaklaştırmak.
 • Mevsimsel kilo alıp vermeye bağlı cilt sarkmalarını minimize etmek.
 • Selülit oluşumunun önüne geçmek.

Kışın Favori Vücut Uygulamaları: EMSlim ve Elektro Masaj 

Güzel ve etkileyici bir fiziğe sahip olmak komplike bir  estetik anlayış gerektirir diyebiliriz. Düzenli vücut bakımı bu anlayışın olmazsa olmazıdır. Kışın kalın kıyafetler içine hapsettiğimiz bedeni yaz gelince telaşla anımsamak, bir yandan kilo vermek bir yandan sıkılaşmaya çalışmak bu bütüncül bakış açısı ile çelişir. Bunu yerine tıpkı cilt bakımında olduğu gibi vücut bakımında da sürekliliği esas almak büyük avantaj sağlar. Çünkü yaşlanmanın önüne geçer ve genliğinizi, doğal güzelliğinizi zamana karşı koruma altına alır. Böylece medikal estetik sayesinde ufacık müdahaleler ile uzun yıllar genç, güzel ve çekici görünmek mümkün olabilir. 

Kışın EMSlim ile Konforlu ve Yoğun Egzersiz

Hayal ettiğiniz kaslı ve sportif görüntüye sahip olmak ve yaza bomba gib girmek için bu kışı EMSlim ile uzandığınız yerden, 30 dakikada, 20 bin mekik çekerek geçirmek ister misiniz?

Cihaz hakkında daha fazlasını EMSlim (yeni sekmede açılır) sayfamızda okuyabilirsiniz.

Elektromanyetik etkisi sayesinde bölgesel incelme sağlayan, yüksek yoğunluklu egzersiz uygulaması EMSlim, hareketsiz kaldığımız kış mevsimi boyunca kullanılacak en avantajlı vücut uygulamalarının başında geliyor. Yağ yakımının yanı sıra kas gelişimini destekliyor olmasıyla sadece incelemenizi değil aynı zamanda biçimli hatlar elde etmemizi sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra, bağışıklık sistemine olan katkılarına da dikkatinizi çekmek isteriz:

 • Kan dolaşımını harekete geçirdiği için bağışıklık sistemini destekler 
 • Lenf drenaj sistemini desteklediği için bedeni detoks durumunda tutar
 • Metabolizma hızını artırdığı için bağışıklığı korumaya yardımcı olur
 • Vücut kitle indeksinin dengede olması hastalıklara karşı savunmayı destekler 

Kışın Kan Dolaşımını Elektro Masaj ile Harekete Geçirebilirsin 

Elektro masaj bir tür pasif egzersiz uygulamasıdır ve ne kadar güçlü etkileri olduğunu anlatmak için uygulamanın bedeni nasıl etkilediğini şöyle sıralayabiliriz: 

 • Yağ yakımını destekler.
 • Yerleşik bölgesel yağların yakımında etkilidir.
 • Kasları güçlendirir.
 • Kan dolaşımını harekete geçirir.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Lenf drenaj sistemini aktive eder.

Elektro Masaj hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Sadece kaslar üzerinde değil cildin yüzeyinden itibaren derinin katmanları, yağ doku, kan dolaşımı ve son olarak kaslar üzerinde yoğun olarak çalışır. Elektrik dalgaları enerjisi ile pasif spor etkisi yaratan Elektro Masaj sistemi sayesinde elde edebileceklerimizi ise şu şekilde sıralamak mümkün: 

 • Bedensel  incelme sağlar.
 • Vücut hatlarının şekillendirir.
 • Cildi sıkılaştırır.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer