Yaz Ayları İçin Lazer Epilasyon Tüyoları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yaz Ayları İçin Lazer Epilasyon Tüyoları

Yazın lazer epilasyon

 
Yaz yaklaştıkça lazer epilasyon uygulamalarına olan talep de artıyor çünkü yazın epilasyon demek konforlu bir tatil ve istediğini rahatça giyebilmek demek.

Yazın epilasyon yapmak artık problem değil fakat her zaman söylediğimiz gibi kış mevsimi lazer uygulamaları için ideal sezon. Cildimiz güneşe maruz kalmadığı için kışın epilasyon yapmak daha güvenli ve kışın ten rengi daha açık olduğundan, lazerin kıl köklerinin görmesi daha kolay. 

Buz lazer gibi dört mevsim uygulanabilen lazer epilasyon sistemleri sayesinde yazın epilasyon, stres konusu olmaktan neredeyse tamamen çıkmış durumda. Fakat unutmamak gerekir ki tüm lazer türleri yazın kullanıma uygun değil. 

Lazer Epilasyonun Püf Noktası

Kullanılan epilasyon cihazı, lazer epilasyon uygulamalarında başarıyı garanti altına almaya yetmez. Hemen her medikal estetik ve kişisel bakım merkezinde benzer cihazlar kullanıldığı halde  lazer epilasyon uygulamalarının sonuçları kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Ten rengi ve kıl kökü, lazer epilasyon tedavisinde belirleyici esas unsurdur. Önemli olan doğru kişiye doğru cihazla ve doğru dozda uygulama yapabilmek.

Arkadaş tavsiyesi ile cihaz tercih etmeye çalışmak, lazer epilasyonda yapılan yaygın hatalardan biridir. Üstelik cihaz markaları ve lazer türleri konusunda muazzam bir bilgi kirliliği ve karmaşası söz konusudur. Nd YAG, Diode ve Alexandrite lazer türlerinden biri diğerinden daha iyi ya da kötü değildir. Her lazerin farklı etkileri, cilt tipine göre avantaj ve dezavantajları söz konusudur. 

Birinin son derece memnun kaldığı bir lazer türü sizin için uygun olmayabilir ya da aynı cihazla yapılan aynı dozdaki uygulamaların sonuçları iki kişide farklı neticeler şeklinde karşımıza çıkabilir. 

Her kişisel bakım ya da medikal estetik uygulamasında olduğu gibi lazer epilasyonda da klinik ve uzman tecrübesi, sonucu önemli ölçüde belirler. 

Yazın ya da kışın yapılmasından daha önemlisi lazer epilasyonun kişiye özel olarak, ten rengine ve kıl yapısına uygun cihaz ile doğru dozda uygulanması. Üstelik tedavi süresince kıl yapısı değişeceği için her seansta uygulamanın güncellenmeye gereksinimi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gerekirse cihaz ve/veya doz, değiştirilebilir. Bu yüzden üç lazer türünü de kullanan klinikleri tercih etmekte fayda var diyebiliriz. 

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Evet yapılabilir. Ten rengine ve kıl köküne uygun, doğru cihazla, doğru dozda uygulandığı sürece yazın da lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. 

Lazer epilasyon sistemleri yaklaşık 20 yıldır istenmeyen tüylerin, büyük oranda, kalıcı olarak yok edilmesinde başarıyla kullanılıyor. İlk uygulandığı yıllarda, lazer epilasyon sonrası en az 3 ay güneş ışınlarından cildi korunmak gerekiyordu çünkü lazer ışınlarına maruz kalan ciltte güneş lekesi oluşması çok daha yüksek bir ihtimaldi fakat bu durum, o zamanlar kullanılan lazer sistemlerinin ışın dozu ile yakından ilgiliydi. 

Geçtiğimiz 20 yıl içinde lazer epilasyon teknolojisi çok gelişti, çok şey değişti. Eski lazer epilasyon seansları daha ağrılıydı diyebiliriz, şimdi acısız epilasyon rüyası gerçek olmuş durumda. İnce tüyleri gören lazer teknolojisi sayesinde artık hemen herkese, yılın dört mevsimi epilasyon yapmak mümkün. 

Yazın lazer epilasyon mümkündür fakat her lazer türü yazın kullanıma uygun olmadığından, örneğin koyu ten rengi ya da çok açık tüylerde etkili sonuçlar elde etmek için yaz mevsimi doğru zaman olmayabilir. 

Epilasyon uygulamalarına kışın vakit ayırmanın önemi, cildi olası güneş lekelerine karşı korumaktan ziyade lazer epilasyonda en iyi sonuç için, kışın lazer seçimi ve uygulama dozunun daha geniş bir alternatifler sunuyor olmasından kaynaklanıyor diyebiliriz. Fakat kışın lazer epilasyon genellikle ihmal edilir ve her yaz başı aynı telaş yaşanmaya devam eder. Neyseki lazer epilasyon teknolojisi o kadar ilerlemiş durumda ki, günümüzde lazer epilasyon neredeyse her mevsim güvenle kullanılabiliyor. 

Yazın Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Lazer epilasyon sonrası güneşten korunma yazın da kışın da önemle altını çizdiğimiz ilk konudur, hele ki hassas ve lekelenmeye meyilli bir cilt yapısından söz ediyorsak daha dikkatli olmak gerekir. 

Kış güneşine oranla yaz güneşi daha kuvvetli olduğundan, yaz kıyafetleri cildimizi daha çok açıkta bıraktığı için ve tatil sezonunda güneşlenmek, yüzmek gibi direkt güneşin altında bir takım aktiviteler yaptığımızdan ötürü epilasyon sonrası oluşabilecek cilt lekelerine karşı dikkatli olmak önemlidir. 

Gelişen teknoloji sayesinde çok daha düşük ışın dozları ile etkili bir epilasyon mümkün olmaya başladığından beri tatile çıkmadan iki hafta kadar öncesinde bile lazer epilasyon uygulayabiliyoruz. Yazın epilasyon sonrası aşağıda açıkladığımız birkaç önemli noktaya dikkat ederseniz, tüm yaz epilasyonlu olmanın keyfi size eşlik edebilir: 

  • Yazın, özellikle yüze uygulama yapılmışsa güneş kremine ek olarak şapka kullanarak korumayı artırmak gerekir. 
  • İlk iki hafta direk güneşlenmek, güneş banyosu yapmak önerilmez. 
  • Lazer epilasyon uygulamasında en az 15 gün sonra, koruyucu kullanarak güneşlenebilir, tatile çıkabilirsiniz. 
  • Cildi ekstra nemli tutacak cilt bakımları ve ürünler kullanmak, epilasyon sonrası yazın güneşe karşı cilt korumasını destekler.

Yazın Favorisi Buz Lazer 

Acısız ağrısız dört mevsim uygulanabilen ve son derece etkili bir epilasyon deneyimi yaşatan buz lazer, epilasyonda yaz mevsiminin tartışmasız favorisi. 

Üç farklı lazer türünün bir arada bulunduğu buz lazer, 6 ayrı cilt tipine göre programlanabilen özel bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu sayede hemen her cilt rengi üzerinde çalışma imkanı sağlar ve ince tüyleri görebilecek lazer dalga boyuna ayarlanabilir. Yazın da buz lazer ile epilasyon yapabiliyor olmak, cihazın bu özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Soprano Ice ve Soprano Ice Platinum cihazları hakkında daha fazlasını Buz Lazer sayfamızda keşfedin.

Buz lazer, soğutucu ucu sayesinde epilasyon uygulamasını mesaj seansı konforunda geçirmemizi sağlar. Acısız epilasyon olarak ünlenen Soprano Ice Buz Lazer, ütüleme epilasyon teknolojisi ile Diode, Nd Yag ve Alexandrite olmak üzere üç ayrı dalga boyunda lazer türünün bir arada kullanıldığı, buz lazer teknolojisinin FDA onaylı patentli markasıdır. 

Erkekler Buz Lazer ile Yaza Hazır 

Epilasyon daha çok kadınların gündemi gibi görünse de son yıllarda, özellikle yaz aylarında, göğüs ve sırt bölgesindeki yoğun tüyler, birçok erkeği rahatsız ettiği ve günlük hayatı zorlaştırdı için, istenmeyen tüyler kategorisinde yer alıyor diyebiliriz.    

Erkeklerde epilasyon genellikle daha iyi sonuçlar verir fakat eski lazer epilasyon sistemleri, kıl kökleri erkeklerde daha kalın olduğu için, ağrılı sistemleri. Buz lazer sayesinde erkekler de son derece konforlu epilasyon seansları ile istenmeyen tüylere veda edebilir

Bikini Bölgesinde Yaz Boyunca Buz Lazer Konforu 

Epilasyonun kadınlar için en hassas ve en zahmetli olduğu bölge bikini bölgesi ve genital bölgedir. Yazın, bu bölgelerin pürüzsüz ve temiz olması tatilin tadını çıkarmak ve deniz kenarında rahatça zaman geçirmek için bilhassa önemlidir.

Yaz boyunca buz lazer sayesinde ağrısız genital bölge epilasyonu konforunun keyfini sürebilirsiniz. Jilet ve ağda gibi kullanımı çok daha zor yöntemlerle tüy almak zorunda değilsiniz. Batık, kıl dönmesi gibi cildin pürüzsüzlüğüne gölge düşüren reaksiyonlarla uğraşmanıza hiç gerek yok. Buz lazer sayesinde yazın da pürüzsüz, ipek gibi bir tene sahip olmak mümkün. 

Lazer Epilasyon konusunda sıkça sorulan sorular ve cevapları için 40 Soruda Lazer Epilasyona Dair Her Şey  sayfamıza devam ediniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer