Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yazın Cilt Bakımı

 
Yazın botox dolgu yapılır mı, tatile öncesi favori cilt uygulamaları neler, hangi cilt bakımı yazın yapılmaz, özetle yazın cilt bakımı nasıl olmalı? 

Derimiz, bedenimizin doğal iklimlendirme aygıtıdır diyebiliriz, dolayısıyla her mevsim farklı çalışır ve ihtiyaçları da buna göre değişir. Baharlar ayları cildin yenilenme, kendini onarma dönemleridir. Kışın cildi özellikle beslemek, desteklemek gerekir çünkü doğa ile birlikte cildimiz de yeniden canlanacağı zamana kadar kısmen ölüme geçer, canlılığı azalır. Yazın, güneşin pırıl pırıl ışığı altında daha fazla suya ve güneşin zararlı ışınlarından korunmaya ihtiyaç duyar.

Yazın güneşe maruz kalmak ve artan su kaybı nedeniyle cildin kuruması, kırışması ve lekelenmesi gibi riskler artar. Ayrıca bazı cilt bakımları için mevsim uygun değildir. Yazın yapılan cilt bakımı hataları nedeniyle sebum dengesi bozulabilir, akne sorunları artar, lekeler çoğalabilir. Her mevsim olduğu gibi yazın da cildimize karşı özenli olmalıyız fakat bakımlar konusunda biraz daha dikkatli davranmalıyız. 

Yazın Ödeme Dikkat 

Yaz sabahları göz kapaklarında şişlik, yüzde ödemle uyanmak sık karşılaştığımız bir durumdur. Sıcaklık ödemi de denen bu durum tam da bedenin mevsimsel tepkilerine örnek olarak görülebilir. Aşırı sıcak havalarda, yeterince su girişi olmadığında vücut ödem tutma eğiliminde olur.

Yazın cilt bakımının altın kuralı bol bol su içmek ve ödem oluşmasını mümkün olduğu kadar azaltmak. Ödem, cilt altı dokulara zarar verdiği için cildin erken yaşlanmasına neden olur. Antioksidan desteği ile yazın cildi ödemden koruyabiliriz.

b>Yazın Favorisi Hydrafacial 

Yazın cildi hırpalamadan temizlemek önemlidir. Hydrafacial cildi nazikçe ve derinlemesine temizler, gözenekleri açar. Nefes alan cilt canlanır, ışıldar. 

Yaz mevsiminde cilt temizliği, özellikle leke oluşmasına sebebiyet vermemek için, cilt tipi ne olursa olsun, daha hassas bir şekilde gerçekleştirilmeli. Bu yüzden sert peelinglerden uzak durmak gerekir. Fakat gözenek temizliğine yazın daha çok ihtiyaç duyulur çünkü ortam cildin kirlenmesine, gözeneklerin tıkanmasına müsaittir. Havanın nemi artar, sıcağın da etkisiyle gözenekler açılır, cilt altına daha fazla çevresel atık ve makyaj kalıntıları dolar. 

Yazın yapılan en yaygın cilt bakımı hatalarının başında gözenek sağlığını ve sebum dengesini tehlikeye atan peeling uygulamaları ve cildi aşırı kurutan kozmetik yüz temizleme malzemelerinin sık kullanılması gelir. 

Uygulama hakkında daha fazlasını Hydrafacial sayfamızda keşfedin!

Suyu cilt yüzeyinde döndürerek gezdiren vortex vakumları sayesinde Hydrafacial, cildi suyla derinlemesine temizlerken yaz boyu ihtiyacı olan nemi, antioksidanları, vitamin ve mineralleri cilt altı dokulara depo eder.

Her mevsim güvenle uygulanabilen en etkili cihazlı medikal cilt bakımı sistemi Hydrafacial yazın cildini şımartmak isteyenlerin favorisi diyebiliriz. Tatile gitmeden önce ve tatilden döndükten sonra Hydrafacial ile yaz boyu cildinizin ışıltısını koruyabilirsiniz. 

Yazın C Vitamini Kullanımına Dikkat 

C vitamini cilde parlaklık veren en önemli vitaminlerin başında geliyor olmasına karşılık yanlış zamanda kullanıldığında istemediğimiz sonuçlar doğurabilir. 

Özellikle evde kullanılan C vitamini serumları tam olarak emilmediği için cilt yüzeyinde kalır ve leke oluşmasına neden olur. Cilt altına ulaşması için dermaroller gibi aparatlardan yardım almak gerekir ki, yazın bunu da pek önermiyoruz. 

Dolayısıyla yazın kullanılan C vitamini cilt altına ulaşamadığı için etkili olmadığı gibi cilt yüzeyinde kaldığında daha fazla güneş lekesine neden olabilir. Yazın C vitamini serumları sadece gece kullanmak yada haricen uygulamaya ara verip içerden destekleyecek şekilde C vitamini takviyesi almak daha iyi bir tercih olabilir. 

Direkt cilt altı dokuları besleyen, yüksek saflık derecesinde C vitamini ve antioksidanlar içeren Baby Face Beauty gibi medikal cilt bakımları, yazın cildi beslemenin ve korumanın ideal yoludur.

Güzelliğin Saf Hali Baby Face Beauty 

Baby Face Beauty ile cilt altı dokuları yaz güneşine hazırlayabilir, tüm yaz makyaj yapmadan da bebek gibi bir cilde sahip olmanın keyfini sürebilirsiniz.  

Cildin gençleşmesi, sıkılaşması, kendini yenileyebilmesi için kolajen desteğine, nem desteğine, vitamin ve mineral desteğine ihtiyacı olduğunu biliyoruz fakat bu saydıklarımız dermise yani cildin orta katmanına ulaşmadığında maalesef etkili olamıyor. Çok kaliteli ve içerik olarak son derece güçlü serum ve kremler bu yüzden beklenen etkiyi yaratmıyor. 

Cihaz ile ilgili daha fazla bilgi için Baby Face Beauty sayfamızı ziyaret ediniz.

Medikal cilt bakımlarının başarısı dokular arası çalışabiliyor olmasından kaynaklanır. Cilt yaşlanmaya alt katmanlarda başlar, kolajen üretimini tetiklemek istiyorsak epidermisi yani cilt yüzeyini geçip bir alt katmana, dermis dokuya ulaşmamız gerekir. 

Baby Face Beauty, yüksek saflık derecesindeki vitamin, peptit, antioksidan ve minerallerden oluşan içerikleri cilt altına en iyi şekilde ulaştırır ve tek seansta cildi besler, yeniler, gençleştirir. Size, yazın tadını çıkarmak kalır. 

Yazın Hangi Cilt Bakımları Yapılmaz?

Cildi soyarak yenileyen Fraksiyonel Lazer, Kimyasal Peeling gibi uygulamalar ve leke tedavileri, yazın yapılması uygun olmayan medikal cilt bakımlarıdır. 

Temel mantık, cildi soymaktan uzak durmak şeklinde özetlenebilir. Tüm doku katmanlarında cildi derinlemesine nemlendirmek ve nemli kalmasını sağlamak; yüz, göz kenarları, dudaklar, boyun ve dekolte bölgesinin kuruyup kırışmasına engel olacak şekilde nemlendirmek ve güneşten korumak, yazın cilt bakımının esasını oluşturur. 

Yaz Mevsimi Nem Dolgularının Tam Zamanı 

Nem aşısı, H100 aşısı gibi cildi uzun süre nemlendiren nem dolguları yazın yapılacak cilt bakımları arasında liste başına yazabileceğiniz uygulamalar. 

Yaz boyunca hem güzel hem genç görünmek istiyorsanız ve cildiniz kendi kendini yenilerken cilt bakımını dert etmek istemiyorsanız nem aşısı, H100, gençlik aşısı gibi uygulamalar  tam aradığınız türden cilt bakımları.

Hyaluronik asit ve çeşitli vitamin varyasyonları ile kombine edilen kokteyl aşılar sayesinde, cildin yaz boyu ihtiyacı olan her şeyi cilt altına depolamak mümkün. Nem aşısı , H100 gibi aşılar, kişiye özel oluşturulan protokollerle cildin yaşına ve gereksinimlerine uygun olarak,  kolajen desteğini artırmak için kullanılabilir. Böylece güneşin ve sıcak havanın olumsuz etkileri altında yaşlanma karşıtı koruma sağlar ve leke oluşumunu önemli ölçüde engeller.

Yazın Botoks Yapılır Mı?

Botox her mevsim yapılır fakat yazın, özellikle tatil zamanı güneşin altında vakit geçireceksiniz, sıcak nedeniyle etkisini daha kısa sürede kaybedebilir.  

Mimik kırışıklıkları en çok yazın oluşur. Güneşin altında gözleri kısmak, kaşları çatmak, derin kırışıklara neden olsun istemeyiz. Havalar çok ısınmadan botoks yaptırmak ve ilk birkaç hafta, botoks uygulamasının ihtiyacı olan iklim durumu sağlamak işe yarayacaktır. Yaz günlerinde de botoks yaptırmakta hiçbir sakınca yok fakat botoks yaptırıp hemen sonraki gün güneşlenmek gibi bir planınız olmasa iyi olur.

Yazın Ameliyatsız Cilt Germe Yapılır Mı?

Kolajen üretimini tetikleyerek cildi gençleştiren Fokus Ultrason, Exilis Elite, Forma gibi ameliyatsız cilt germe uygulamaları dört mevsim kullanılabilir.

Ameliyatsız cilt germe uygulamaları cilt altı dokularda bir “yeniden yapılandırma” tedavisi olduğu için yazın uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. Fakat etkisini yazın kullanmayı planlıyorsanız seanslara biraz daha önceden başlamakta fayda var. 

Odaklandığı dokuya ısı uygulayarak sınırlı hasar yaratmak suretiyle cilt altında kolajen sentezini tetikleyen ameliyatsız cilt  germe uygulamaları, belli bir miktar ısı hissine neden olduğu için aşırı sıcaklarda tercih edilmeyebilir.  

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile Nem aşısı ve/veya H100 aşısı kombinasyonları olgun ciltler için yazın harika bir bakım formülü olarak planlanmakta ve son derece memnun kalınan sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer