Bahar Gelinleri | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bahar Gelinleri

Pervin Dinçer’den gelin adaylarına cilt ve vücut bakım önerileri

Her gelin kendi düğünün yıldızı, prensesi olmak ister. Her adımı planlar, hiçbir şeyi gözden kaçırmak istemez. Aylar öncesinde gelinlik, saç, makyaj araştırmalarına başlanır, epilasyon, cilt bakım seanslarının randevuları alınır.  Tatlı ve hummalı bir telaş başlar.  Bahar gelinlerine rehber oluşturabilecek, onlara yol gösterebilecek uygulamaları kaleme aldım.  Keyifli okumalar dilerim.

 

“Kliniklerimize gelen gelin adaylarına yaptığımız cilt analizlerinde, özellikle bu zamanlarda karşılaştığımız cilt sorunları soğuklardan, kuru havadan ve sert rüzgarlardan dolayı ciltlerinin kuruması, nemini kaybetmesi. Eğer yaz çıkışında cilde gerekli bakımlar yapılmamışsa bir başka sorun da artık cilde yerleşmeye başlamış güneş lekeleri… Bununla birlikte gelinler, beyaz gelinliği taşıyabilmek için bronz bir ten ve sıkı bir vücut ta isterler. Ancak bu zamanlarda bronz bir tene sahip olabilmek için solaryuma girmek zorunda kalabiliyorlar, bu da lazer epilasyon için bir handikap. Birkaç adımda hayalinizdeki gibi bir gelin olabilmek için tüm gelin adaylarına yol gösterecek cilt ve vücut uygulamalarını yazımda bulabilirsiniz.”

 

Cilt bakımı

Cildin ışıl ışıl parlaması, tazelenmiş, yenilenmiş görünebilmesi için profesyonel cilt bakımları ile canlandırılmalı. Ancak burada siz gelin adaylarına önerim zamanlamayı iyi yapmanız.

“Son dönemin popüler uygulaması Hydrafacial, tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu bakım tüm gelin adayları için çok uygun. Hollywood aktrislerinin güzellik sırrı Hydrafacial, cildi nemlendirir ve elastikiyetini geri kazandırır, cilt canlanır, tazelenir, yenilenir. Siyah ve beyaz noktalarından arınır, yağ ciltlerde yağ dengesi sağlanır, ince kırışıklıkların görünümde azalma olur. Yine eğer varsa yüzeysel ve güneş lekelerinin görünümünde iyileşme sağlar. Acısız, keyifle yaptırabileceğiniz konforlu ve güvenli birkaç aşamadan oluşan kombin bir cilt bakım işlemi olan Hydrafacial ile cildiniz nefes alır, canlanır.  Hydrafacial, 30-40 dakika sürer.”

“Unutmayalım ki kusursuz bir makyajın temelinde bakımlı bir cilt yatar. “

Vücut bakımı

Gelinlerin cilt bakımlarının yanı sıra vücut bakımlarını da yaptırmaları, kusursuz bir görünümün parçası olarak olmazsa olmazdır.  Gelinlerimiz daha sıkı, daha bir fit görünüm için aylar öncesinden spor ve diyete başlıyor. Diyet ve sporla birlikte istediklerini görünümü yakalayabilmeniz için cihazlı vücut sıkılaştırma uygulamalarını da programınıza almalısınız.

“Kol, iç bacak, sırt, karın ve bel çevresinde uygulanan Exilis Elite Saten Vücut Germe’de, ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte bağ dokusuna gönderilir. Bağ dokusu derinden yüzeye kadar ısınır ve kolajen üretimi tetiklenir.  Bunun yanı sıra cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri de sıkılaştırılır. İşlem sırasında cilt yüzeyindeki ısıyı sabit bir aralıkta tutabilmek için (39,5 – 42,5 ºC) başlığın üzerinde bir termometre sürekli ölçüm yapar. İstenilen sıcaklık değerlerinin dışına çıkılmaması için ultrason ve radyofrekans enerji çıkışı kontrol ünitesi bulunmaktadır. Başlıkta bulunan bir soğutucu da cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlar. Uygulama sırasında bir sıcaklık hissi oluşur. Ancak ısı kontrol sistemi ve özel soğutucu özelliği ile ısının rahatsız etmesini, ağrı-acı vermesini en aza indirger.  Seans sayısı vücudun durumuna göre 4-6 arasında değişir. Seans aralıkları ise 7-14 gündür.”

 

“Gelinliğin içinde kuğu gibi süzülmek için vücudunuza en az cildiniz kadar gereken değeri ve önemi göstermelisiniz.”

 

Vücut bakımında bir başka önemli konu, lazer epilasyon. Gelin adayları hem bronz olmak ister hem de epilasyon yaptırmak ister. Eskiden bu mümkün değildi. Ancak şimdi BuzLazer™ Soprano Ice ile gelinlerimiz bronz bir tene sahipken, lazer epilasyonla istenmeyen tüylerinden kurtulabiliyorlar.

“Ütüleme prensibi ile çalışan BuzLazer™ Soprano Ice istenmeyen tüylerden kurtulmak için vücutta gezdirilen başlığın uygulama anında buz tutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırması prensibiyle çalışır ve uygulama yapılırken de etkinliğinden hiçbir şey kaybetmez. Buz başlıklı olmasından dolayı lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt altı ısıtılarak kökler yakılır ve cilt buz başlıkla soğutulduğu için acı hissi en aza indirgenmiştir. Düğün öncesinde gelin adayları acısız, ağrısız, keyifle bronz tenlerine BuzLazer™ Soprano Ice ile tüylerinden kurtulabilirler. Üstelik tüm vücut uygulaması yaklaşık 35 dakika sürer.”

 

Yazımı bitirmeden önceden belirtmek isterim ki cildinizin mükemmel görünümü için size özel hazırlanacak protokolünden etkin sonuç almak ve gelinliğinizin son provasına kadar sıkı, fit bir vücuda sahip olabilmek için planlamayı yaparken cildiniz ve vücudunuz en az iki – üç ay öncesinde harekete geçmelisiniz. Burada yazdığım uygulamalar dışında cildinize yönelik farklı uygulamalar için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririm.

Sevgiyle kalın,

Pervin Dinçer

 

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer