Bel Bölgesi Nasıl İncelir? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bel Bölgesi Nasıl İncelir?

Bel Bölgesi Sıkılaştırma

 
İnce belli olmak kadınlar arasında her dönem güzelliğin değişmez kriterlerinden biri olmuştur çünkü kilolu dahi olsa ince belli kadınlar zarif görünür.

Bel bölgesi kalın olduğunda erkek bedenine benzediği için kadınlarda belin ince olmasını her zaman tercih ederiz fakat burada önemli olan incecik bir bel değil, kişinin kendi beden ölçülerine göre belinin ideal incelikte olmasını sağlamaktır. 

Kadın bedeni, bel bölgesinde incelir ve kalçalarda genişleyip yuvarlaklaşır. Bel oyuntusu tıpkı memeler gibi kadın bedenini erkek bedeninden ayıran önemli bir dişi fiziksel özellik olması nedeniyle yüz yıllardır kadın güzelliğinin simgelerinden biri olmaya devam eder. 

Gelişen teknoloji sayesinde bel bölgesinde inatçı yağlardan kurtulmak, medikal estetik uygulamaları, spor ve sağlıklı beslenme sayesinde incecik bir bele sahip olmak, artık çok daha kolay. Bel bölgesi nasıl incelir sorusuna cevap vermeden önce gelin birlikte bel kalınlaşması ve bel bölgesinde yağlamanın nedenlerine bir göz atalım. 

Bel Bölgesinde Yağlanma 

Bölgesel yağlanma denince hemen hepimizin aklına ilk gelen bel bölgesidir ve hem kadınlar hem de erkekler arasında yaygındır. 

Özellikle kadınlar arasında bel bölgesinde yağlanma çok çabuk gerçekleşir ve vücut kitle indeksi bakımından kişi ideal kilosuna yakın olduğu halde bel bölgesinde yağlanmadan şikayet etmesi mümkündür. İç organların yoğun olduğu karın ve bel bölgesinde beden dış ortamdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı savunma mekanizması olarak yağ dokusu üretir. Bel bölgesinde yağlanma ve kolay kilo alma, aslında bedenin kendi koruma yeteneğinin olumsuz bir sonucudur. 

Peki, bel bölgesi neden yağlanır? 

  • Yaşlanma bel bölgesinde yağlanmaya neden olabilir. 
  • Menopoz ve hamilelik dönemlerinde bel bölgesi yağlanabilir. 
  • Sindirim sorunları bel bölgesinden yağlanmanın yaygın nedenleri arasındadır. 
  • Hareketsiz yaşam tarzı bel bölgesinde yağ birikmesine neden olur. 
  • Fast Food, işlenmiş gıda, rafine şeker ve un gibi sağlıksız besinler tüketiyorsanız bel bölgesinde yağlanma kaçınılmazdır. 
  • Alkol karaciğer enzimlerini bozar ve bel bölgesinden yağlamaya neden olabilir. 
  • Yetersiz ve düzensiz uyku, bel bölgesinde yağlanmanın bir başka önemli sebebidir. 

Bel Çevresi Kalınlaşması 

Bel çevresi sadece fiziksel estetiği temsil eden bir kriter olarak görülmemeli çünkü bel bölgesinin çapı ve vücut ölçülerine göre oranı; biyolojik yaş, metabolizma hızı gibi genel sağlık durumlarına dair son derece önemli verileri işaret etmektedir diyebiliriz. 

Yaş ilerledikçe bel bölgesinin belli oranda kalınlaşması normal kabul edilir fakat erken dönemde bel çevresinde kalınlaşma iç organlarda yağlanma anlamına gelir ki bu da metabolizma hızını düşürür ve birçok hastalığa davetiye çıkarır. 

Bel bölgesinde kalınlaşmanın sağlık sorunlarına neden olduğunu öne süren çok sayıda bilimsel araştırma, bel bölgesinde inceliğimizi korumanın önemine vurgu yapmaktadır. Spor, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme bu yüzden önemlidir çünkü bel bölgesi kalınlaşmaya başladığında yaşlanma başlar.

İdeal bel ölçüsünden uzaklaştıkça sağlık sorunlarının artması, iç oranların düşük kapasite ile çalışması anlamına gelir ki biyolojik olarak yaşlanma, tam da budur. 

Peki ince bel derken tam olarak kastettiğimiz nedir? Herkesin aklına 90-60-90 gibi kalıplaşmış beden ölçüleri gelebilir fakat bu ölçüler boy kilo oranına göre kişiden kişiye değişir

İnce Bel Neden Önemli?

İnce bel, aynı zamanda biyolojik olarak sağlıklı ve genç olmak anlamına geldiği için pozitif bir estetik kaygı olarak değerlendirilebilir. 

Belinizin inceliğini korumaya özen gösterdiğinizde  aynı zamanda sağlığınıza dikkat etmiş ve yaşlanma karşıtı koruma sağlamış oluyorsunuz. Bu yüzden de “nasıl ince bele sahip olunur” sorusuna cevap vermeden önce bel bölgesini inceltmek kadar bu inceliği muhafaza etmenin de önemli olduğunun altını çizmekte fayda var.

Bu iki taraflı bir bakış açısı sayesinde sürekli diyete başlayıp bırakmak yerine sağlıklı beslenmek, bel incelten hareketler içeren bir egzersiz planını alışkanlık haline getirmek, bölgesel zayıflama ve/veya bölgesel sıkılaşma uygulamalarından düzenli olarak faydalanmak, ince belli olmak ve belinizin inceliğini korumak için en doğru yaklaşımdır.

Ameliyatsız Bel İnceltme  

Bel bölgesinden yağ aldırmak, liposuction gibi cerrahi uygulamalarla bel bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulmak için bıçak altına yatmak istemeyen kadın ve erkekler, ameliyatsız bel inceltme uygulamaları sayesinde son derece konforlu bir şekilde bel bölgesi zayıflama elde edebiliyor.

Ağrısız- acısız medikal estetik uygulamaları sayesinde hayal ettiğiniz gibi incecik bir bele sahip olmak için tek yapmanız gereken ilk randevunuzu oluşturmak. 

Size en uygun bel inceltme protokolü planlandıktan sonrası oldukça keyifli bir süreçtir. Soğuk Lipoliz, Exilis Elite, AWT, Forma Plus gibi bel bölgesinde zayıflama ve sıkılaştırma sağlayan medikal estetik uygulamaları, ameliyatsız bel incelmede kullandığımız hasta memnuniyeti yüksek vücut gençleştirme sistemleridir.

Soğuk Lipoliz ile Ameliyatsız Bel İnceltme 

Soğuk lipoliz olarak bilinen CRYO Lipo cihazı soğuk vakum teknolojisi ile çalışan bölgesel zayıflama sistemidir. Vakum başlık sayesinde bağ dokudan çekilip ayrılan yağ dokusuna yüksek soğuk uygulanır. -3 ile -7 derece arası soğuk ısıda ölen yağ hücreleri, lenfatik sistem aracılığıyla vücuttan atılır. 

Soğuk lipoliz bel bölgesi inceltme için  kullanılan en etkili yöntemlerden biri olmasının yanı sıra genellikle tek seansta arzu edilen sonucu elde etmemizi sağlar. En hızlı bel bölgesi inceltme uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 

Exilis Elite Saten Germe ile Bel Bölgesi Sıkılaştırma 

Exilis Elite Saten Germe, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavilerinde kullanılan etkili ve sonuç odaklı medikal estetik cihazları arasında en güvenilir markaların başında gelir.

Bel bölgesi eritme ve bel bölgesinde sıkılaşma elde etmemiz gerektiğinde Exilis Elite en doğru seçimdir çünkü aynı anda fokus ultrason ve radyofrekans enerjilerini bir ara kullanan sistemi sayesinde yağ dokuyu küçültürken bağ dokunun sıkılaşmasını sağlar. 

AWT ile Bel Bölgesi İnceltme

Akustik Şok Dalga Terapisi AWT ile karın ve bel bölgesi sıkılaştırma; kilo alıp verme, menopoz ve doğum sonrası gibi dönemlerin ardından bel bölgesinden ortaya çıkan yağlanmaya eşlik eden deformasyonu kolaylıkla ortadan kaldırmamızı sağlar.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi için AWT sayfamı ziyaret edin.

AWT ile bel bölgesi inceltme tedavisi, 8-10 seansta uygulanır.  Daha yavaş ve kalıcı bir uygulamadır. Bölgesel incelmede uzun vadeli sonuçlar arayanlar için ideal uygulama olduğunu söyleyebiliriz. 

Forma Plus ile Bel Bölgesi İnceltme ve Sıkılaştırma

Forma Plus, bel bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulamayanlar için bir başka etkili bölgesel zayıflama ve sıkılaşma uygulamasıdır. Odaklı radyofrekans dalgaları, bel bölgesindeki yağı eritir ve sınırlı hasar yaratarak bağ dokuda bir sıkılaşma elde etmemizi sağlar.  Ortalama 8 seansta beliniz incelir, karın ve bel bölgesinden beden ölçünüzü küçülür.  

Ameliyatsız Bel İnceltme Fiyatları 

Bel inceltme fiyatları, kullanılacak uygulamaya ve seans sayısına göre değişir. Bel bölgesinde hızlı incelme elde etmemiz gerektiğinde Soğuk Lipoliz ve Exilis Elite kombinasyonu gibi özel protokoller oluşturmak mümkündür. Bütün bunlar ameliyatsız bel inceltme fiyatlarının kişiden kişiye göre değişmesine neden olur.

Bel bölgesinden incelmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir, bel inceltme ile ilgili merak ettiğiniz her konuda uzman ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer