Diyet Sonrası Vücut Şekillendirme | Pervin Dinçer

Whatsapp


Diyet Sonrası Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme

 
Zayıflama sonrası sarkma ve çatlaklar, fazla kiloyu verdikten sonra ortaya çıkan bölgesel yerleşik yağlar, diyet sonrası vücut şekillendirme konusudur. 

Zayıflama öncesi sonrası fotoğraflarda sarkan derinin kişiye bol gelen bir kıyafet gibi, elle toplanacak, hareket ettirilecek kadar büyük miktarlarda olabileceğini görmüşsünüzdür. Bu gibi şiddetli deri sarkmalarında, kilo verme sonrası vücut germe ameliyatı ya da karın germe ameliyatı, uyluk germe ameliyatı gibi bölgesel cerrahi operasyonlar uygulanmaktadır.

Bıçak altına yatmak istemeyen birçok kadın ve erkek, kilo verme sonrası ortaya çıkan sarkma ve çatlaklardan kurtulmak için  ameliyatsız vücut germe uygulamalarından faydalanmaktadır. 

Diyet planı tamamlandıktan sonra, hedeflenen kiloya düştüğünüz halde vücudun belli bir bölgesindeki kiloyu veremiyor olabilirsiniz. Genetik yapı nedeniyle oluşan bölgesel yağlanma genellikle diyete rağmen verilmesi zor yerleşik yağ dokusudur. Bu inatçı bölgesel kilodan cerrahi operasyon ya da medikal estetik uygulamaları ile kurtulmak mümkün. 

Diyet 

Özellikle şok diyet gibi hızlı kilo kayıplarına neden olan diyet listeleri ile zayıflama dönemleri sonrasında vücutta sarkmalar meydana gelebilir. Normal koşullarda, kilo aldığınızda esneyip genişleyen derinin zayıfladığınızda da eski haline dönmesi beklenir fakat kilo verme hızlı ise ya da vücudun kolajen ve elastin sentezi yeterli değilse, bu toparlanma gerçekleşmez.  

Otuzlu yaşlardan sonra kilo alıp vermeler deride kalıcı hasara neden olabilir. Kilo alıp vermekten kaynaklanan sarkmalar, deri de yırtık, çatlak gibi durumlar, genç yaşlarda vücudun kendi kendini onarma mekanizmaları tarafından iyileştirilebilirken ileri yaşlarda oluşan sarkmalarda derinin sıkılaşabilmesi için dışarıdan desteğe ihtiyacı vardır. 

Diyetin sporla desteklenmesi, diyet döneminde bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma uygulamalarından destek almak, sarkmadan kilo vermenizi sağlayabilir ve  derin çatlaklar oluşmasını engelleyebilir. 

Diyet Listesi 

Dönemsel kilo alıp vermeler bedenin mevsimsel seyrinde biyolojik olarak normal dalgalanmalardır fakat her yaz başında, özellikle kadınları, kışın alınan kiloyu hızlıca verme telaşı alır. Bu telaş, diyet listesi aramaya neden olur ki bedeninize verebileceğiniz en büyük zarar, size uygun olup olmadığından emin olmadığınız bir takım diyet listeleri ile kilo vermeye çalışmaktır. 

Kısa zaman aralıkları içinde kilo alıp verildiğinde derinin kendini toparlayacak ve yeni duruma adapte olacak yeterli zamanı olmaz. Tam sıkılaşacakken, kilo alınması ile birlikte yeniden esnemek zorunda kalır. Yanlış diyet uygulamaları, hızlı kilo verdiren diyetler, verilen kilonun iki katı olarak geri alınması neden olur. Böylece deride sarkma, karın çatlakları, bacakta yırtık gibi durumlar kaçınılmaz hale gelir. 

Kilo fazlanız olduğunu düşünüyorsanız, lütfen internetten ya da arkadaşlarınızdan aldığınız diyet listelerini değil, bir uzman diyetisyen tarafından size özel hazırlanan beslenme planını uygulayın. Güzelliğimiz ile sağlığımız arasında sıkı bir bağ olduğunu hatırlamakta fayda var. 

Diyet Sonrası Sarkma 

Medikal estetik uygulamalarda diyet sonrası sıkılaşma kilo verme devam ederken de uygulanabilir. Cerrahi operasyonlarda deri fazlası kesilerek bir defada çıkarıldığı için sarkmanın netleşmiş olması gerekir. Bu yüzden vücut sıkılaştırma ameliyatı öncesi kilo verme sürecinin tamamlanması beklenir. 

Exilis Elite Saten Vücut Germe, Forma Plus, AWT, EMSlim gibi vücut sıkılaştırma uygulamaları diyet programı ile kilo verme dönemi başladığı andan itibaren kullanılabilir. 

Kilo verme ritmine eşlik eden bir vücut sıkılaştırma protokolü, diyet sonrası kusursuz bir fiziksel görünüm elde etmek için harika bir plandır. 

Zayıflama Sonrası Sıkılaşma İçin Neler Yapılabilir?

Zayıflama sonrası derinin sıkılaşması ve vücudun yeniden şekillenmesi için spor yapmak, olmazsa olmazlardan biri fakat bu soruya daha doğru bir cevap verebilmek için bazı parametreleri göz önünde bulundurmak gerekir: 

1) Ne kadarlık bir zayıflamadan söz ediyoruz? 

Kilo kaybı arttıkça deride sarkma artar ve uygulanacak yöntemler buna göre değişir. Obezite tedavileri sonrası oluşan şiddetli deri sarkmaları medikal estetik uygulamaların konusu değildir. Bu durumda estetik ameliyatlardan yardım almak gerekir. Obezite dışında normal zayıflama programları dahilinde diyet sonrası ve sırasında uygulanan vücut sıkılaştırma uygulamaları, sporla ve bol su tüketimi ile desteklenmelidir.

2) Diyet sonrası sarkma şikayeti olan kişinin kaç yaşında olduğu önemlidir!

Genç bir bedende deri çok daha kolay toplar. Spor, masaj, vücut sıkılaştırma, çatlak tedavileri çok daha hızlı etki edebilir. Yetişkinlerde, otuz yaşından sonra kolajen sentezi düştüğü için sarkmalar genellikle kendi kendini eskisi kadar hızlı ya da tam olarak toparlayamaz. Bu noktada spordan vazgeçmemeli ve kombine medikal estetik uygulamaları ile kişiye özel protokollerden yardım alınmalıdır. 

3) Nasıl bir diyet uygulaması söz konusu? 

Hızlı kilo kayıpları ani kolajen yıkımına neden olduğu için deride sarkma, yüzde çökme gibi durumlar meydana gelebilir. Deri, hızlı çöker fakat aynı hızla toparlaması maalesef çoğu zaman mümkün olmaz. Hızlı kilo alıp vermekten mümkün mertebe uzak durmak, hem bedenin dengeleri için hem de cilt güzelliği için, önemli. 

Zayıflama sonrası yapılacakları, medikal estetik bakımından diyet sonrası vücut şekillendirme başlığı altında toparlayacak olursak 3 temel maddeye indirgeyebiliriz; Ameliyatsız Vücut Germe, Çatlak Tedavisi, Bölgesel İncelme.

Ameliyatsız Vücut Germe 

1) Zayıflama sonrası sarkma nasıl geçer?

Vücut sıkılaştırmada kullandığımız ameliyatsız vücut germe uygulamaları zayıflama sonrası deri sarkmalarının giderilmesinde çok memnun kalınan sonuçlar elde ettiğimiz uygulamalardır. 

Kol sıkılaştırma, karın sıkılaştırma, bacak sıkılaştırma gibi lokal olarak uygulanabildiği gibi vücut sıkılaştırma şeklinde tüm vücut için de tercih edilebilir.

Ameliyatsız Vücut Germe uygulamalarımız hakkında daha fazlası için Vücut Sıkılaştırma sayfamızı ziyaret ediniz.

2) Ameliyatsız vücut germe uygulamaları nelerdir?

  • Exilis Elite Saten Vücut Germe.
  • EMSlim.
  • AWT.
  • Forma Plus.


Zayıflama Sonrası Yüz Sarkması
şikayetiniz varsa, ameliyatsız yüz germe uygulamaları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kilo Verme Sonrası Çatlak Tedavisi 

Kısacık etekler, minicik şortlar giyebilmek için kilo veririz fakat bu sefer de çatlaklar yüzünden rahat edemeyiz. Özellikle bacaklarda çatlak genç yaştan itibaren tüm kadınların yaşadığı en büyük sıkıntılardan biridir. Kadın bedeni daha yağlı bir yapıya sahip olduğu için deri çok çabuk esneyebilir fakat çatlak oluşmasına neden olur.

Ergenlik döneminde boy uzaması ve hızlı kas büyümesine bağlı olarak oluşan çatlaklar bu dönemde pek göze batmaz. İleri yaşlarda çatlak tedavisi için başvuran hastalarımızın birçoğu inatçı çatlakların bu dönemden kalma eski çatlaklar olduğunu genellikle tedavi sürecinde öğrenir.

Tedavi seçeneklerini Çatlak Tedavisi sayfamızda keşfedin.

Kilo alıp verme sebebiyle oluşan çatlakların giderilmesi neyse ki eskisi kadar zor değil. Zayıflama sonrası çatlak tedavisi ile deriyi onarmak ve yenilemek, diyet sonrası hem fit hem de sağlıklı ve ışıltılı bir tene sahip olmanızı sağlar. 

Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama diyetleri dahi kalçada, basende, bel bölgesinde, yerleşik inatçı kiloyu vermenizi sağlamayabilir. Bölgesel kilo fazlası hem bölgesel zayıflama diyetleri hem de bölgesel incelme sağlayacak spor ve medikal estetik uygulamalarla desteklenmelidir. Liposuction gibi bölgesel incelme sağlayan ameliyatlar da tercih edilebilir.

Bölgesel incelme cihazları ve uygulamaları için Bölgesel Zayıflama sayfamızı ziyaret ediniz.

Ameliyatsız bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde diyet ve sporla veremediğiniz bölgesel yağlardan kurtulabilir, sahip olmak istediğiniz vücut ölçülerine kavuşabilirsiniz.

Ameliyatsız bölgesel zayıflama uygulamaları hangileridir? 

  • Soğuk Lipoliz.
  • EMSlim.
  • AWT.
  • Forma Plus.
  • Exilis Elite.


Diyet sonrası hem ince hem de sıkı bir vücuda sahip olmak ve tam arzu ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşmanın formülünü şöyle özetleyebiliriz: spor, bol su, derinin kendi kendini yenilemesine destek olan vücut sıkılaştırma uygulamaları, çatlak tedaviler ve bölgesel vücut şekillendirme uygulamaları. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer