İncelmek İçin Yazın Gelmesini Beklemeyin | Pervin Dinçer

Whatsapp


İncelmek İçin Yazın Gelmesini Beklemeyin

Vücut İncelmesi

 
Düzenli olarak vücut bakımı yaptırdığınız takdirde yaz gelirken zayıflama, incelme telaşına düşmek yerine yeni sezon alışverişinin tadını çıkarırsınız. 

Yaza doğru, haftanın ilk günü başlanan diyetler cuma akşamına kadar ancak devam ettirilebilir, havalar ısındıkça kışın alınan kiloların yarattığı panik iyice yükselir, tatil sezonu yaklaştıkça temmuz güneşi misali zirveye çıkan fit görünme, incelme arzusuyla güzellik salonlarına koşulur. 

Bu tatlı telaş, her yıl görmeye alışık olduğumuz bir manzara. Güzellik uzmanları, doktorlar ve klinikler olarak; sezon yoğunluğu dediğimiz bu şenlikli günleri, yorucu olmasına rağmen, heyecanla karşılarız. Çünkü konumuz güzelliktir, insanları mutlu etmek, ihtiyaçlarına cevap vermek bu mesleğin en büyük motivasyon kaynaklarından biridir. 

Güzelliğin ve Gençliğin Sırrı Bakımda Süreklilik Esası 

İşimizi çok seviyor olmanın verdiği sorumluluk duygusuyla hemen her sezon, özellikle yeni çalışmaya başladığımız danışanlarımıza, güzellikte bakımın süreklilik esasına dayandığından söz ederiz. Koruyucu bakım yaklaşımının önemini, yaşlanma karşıtı korumanın, sağlığımıza ve güzelliğimize yatırım yapmanın gereğini vurgularız. Aslına bakarsanız, bu konuda hemfikirizdir fakat kışın rehavetine kapılmamak her zaman kolay olmuyor.

Havalar soğur, beden hareket etmek istemez, sporu bırakırız, canımız daha çok yağlı şeyler yemek ister ve bunların hepsi biyolojik gerçekliğimiz düşünüldüğünde gayet anlaşılır durumlardır. Fakat bedenimiz de tıpkı yüzümüz gibi sürekli olarak yenilenmeye, kendi kendini onarmaya teşvik edilmelidir. Vücut uygulamaları özellikle kış mevsimi gibi daha az fiziksel olarak aktif olduğumuz dönemlerde bu ihtiyacı karşılayabilecek harika yöntemlerden oluşuyor.  

Dört Mevsim Vücut Bakımı 

Sadece yazın plajda bikini giymek ya da incecik kumaşlardan elbiseler üzerimizde  güzel dursun, kısacık etekler minicik şortlar altında  bacaklarımız ince görünsün diye değil, bu dünyadaki evimiz olduğu için bedenimiz, her mevsim iyi bakmamız gereken en değerli varlığımız. 

Kışın kalın kazakların altına saklamayı, eşofmanların, taytların, polarların, kabanların içine tıkmayı bırakmanın zamanı gelmedi mi? Tiril tiril yazlık elbiseler giymek için yaz başında kilo vermeye kasmak, “mucize” diyetlerle bedeninize ve kendinize işkence etmek yerine, düzenli vücut bakımı ile bu kışı bedeninizi rehabilite ederek geçirebilirsiniz. Güzelliğinize sadece yazın değil dört mevsim, her gün ihtiyacınız var.

Yaz Gelince Paniğe Kapılmaya Gerek Yok

Kışın, düzenli olarak vücut bakımı yaptırmak kilo almanızı yavaşlatır, bölgesel yağlanmaya karşı bedeniniz korur, kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini harekete geçiren uygulamalar sayesinde metabolizma hızı artar. Sağlıklı beslenme, yeterli sıvı tüketimi ve düzenli vücut bakımı ile kışın formunuzu korumak mümkün. Böylece yağlanmış, kilo almış bir beden yerine hareket etmeye hazır, bahar sabahları yürüyüşe, koşuya çıkmak için heyecan duyan aktif, sportif bir bedenle kış mevsiminden çıkmış olursunuz. Havalar ısındıkça kilo vermeye, incelmeye çalışmanın stresi değil tatilin neşesi ile dolarsınız. 

Yüzümüz Gibi Bedenimiz de Düzenli Bakıma İhtiyaç Duyar 

Yılın her mevsimi kendinizi iyi hissetmek varken yazın ince  görünmek için hırpalanmaya hiç ihtiyacınız yok. Parlak, saten gibi gergin ve ışıldayan bir cilt; sımsıkı dokular, estetik vücut hatları, pürüzsüz bir tene sahip olmak çok kolay ve bir o kadar da keyifli. Birçok uygulama o kadar konforlu ki yattığınız yerden incelmek ancak bu kadar keyifli olabilir. Elektro masaj gibi uygulamalarla kombine edildiğinde bu bakımlar, kışın, tüm bedeni rahatlatacak harika seanslara dönüşüyor.   

Her Zaman Fit Her Zaman İnce Görünebilirsiniz

Önemli olan, bedenin biyolojik olarak genç kalmasını sağlamak, yaşlanmasının önüne geçmek.  Bunu başardığımızda fit ve ince görünmek bu sürecin sonunda doğal olarak elde edeceğimiz bir sonuç olmalı.

Yağlanma, yaşlılığa davetiye çıkarıyor. Özellikle bölgesel yağlanmanın sağlık açısından pek iyi bir şey olmadığını biliyoruz. Spor yapmak, sağlıklı beslenmek, bol su içmek bu yüzden önemli. Dış görünüşümüz ne kadar iyiyse sağlığımız da o kadar yerinde diyebiliriz. Sağlıklı olmakla, fit ve ince olmak arasındaki bağlantıyı bilmeli ve bu dengeyi korumayı hedeflemeliyiz. Böyle bakmayı başardığımızda fit olmak da inceliğimizi korumak da çok daha kolay ve keyifli hale gelir. Bedeni, panikle bir sezona hazırlamak yerine her zaman gözümüz gibi bakmalı, ona yatırım yapmalıyız. 

Düzenli Vücut Bakımının Sağladığı Avantajları 

Arabalarımıza bile düzenli olarak bakım yaptırdığımızı düşünecek olursak,  bedenimiz daha fazlasını hak etmez mi? Peki, düzenli olarak vücut bakımı yaptırdığımızda bedenimizde ne gibi değişiklikler olur, avantajları nelerdir?

 • Zamanın yıkıcı etkilerine, yaşlanmaya karşı bedeni korumaya almış olursunuz. 
 • Fiziksel ve biyolojik stres azalır.
 • Kaslarınız rahat ve esnektir.
 • Postürünüz düzelir. 
 • Etkileyici ve rahat bir bedenselliğe sahip olursunuz.
 • Kan dolaşımı aktif hale gelir. 
 • Lenf drenaj sistemi harekete geçer. 
 • Metabolizma hızlanır. 
 • Daha yuvarlak vücut hatlarına sahip olabilirsiniz. 
 • Teniniz parlak ve çekici görünür.
 • Daha sıkı ve fit görünürsünüz. 
 • Daha genç ve hoş bir fiziksel görünüşe sahip olursunuz. 
 • Kendinizi aktif ve zinde hissedersiniz. 

Kışın Formunuzu Korumaya Yardımcı Olacak Vücut Bakımları

Yaz ya da kış, aslında dört mevsim uygulanabilecek birbirinden etkili ve rahatlatıcı vücut bakımları ile kendinizi dört mevsim şımartmayı huy edinmenizi öneririz. Her kış kilo alıp, yaza doğru o kiloları vermeye çalışmak yerine kışın da formunuzu korumaya yönelik bir rutini hayatınızın bir parçası haline getirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Size en uygun protokolü birlikte oluşturabiliriz. 

Medikal estetik uygulamaları sıkılaşmak, incelmek ve bedeni rahatlatmak gibi üç temel prensiple çalışır. 

 • Vücut Sıkılaştırma Uygulamaları: Sarkmalar, beden ölçüsünde genişlemeye neden olur. Zayıf olduğu halde sarktığı için daha geniş ölçülere sahip olan insanlarla karşılaşmışsınızdır. Sıkılaşmak, derinin gevşemesinden kaynaklanan kalınlaşmadan kurtulmak, incelmek için en pratik yollardan biridir. Spor, deri sarkmalarında her zaman işe yaramayabilir. Bu noktada vücut sıkılaştırma uygulamalarından destek alabiliriz.  Sıkılaşmak için en doğru zaman kıştır çünkü ameliyatsız vücut sıkılaştırma uygulamaları, cerrahi operasyonlar gibi derinin kesilip alındığı işlemler değildir. Cildin kolajen üretimini tetikleyerek, kendi kendini onarmasını sağlayan uygulamalardır. Bu sebeple toparlanma zaman alabilir ve kişiden kişiye göre sıkılaşma süresi değişiklik gösterir. En iyi neticeyi alabilmek için kış döneminde vücut sıkılaştırma yöntemleri ile kol, karın, göbek, gıdı sarkmalarından kurtulabilirsiniz.
 • Bölgesel Zayıflama Uygulamaları: Medikal estetiğin en büyük armağanları ameliyatsız bölgesel incelme sağlayan bölgesel zayıflama cihaz ve uygulamalarıdır diyebiliriz.  Birçok sistem o kadar güçlü ki tek seansta dahi harika sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Bu uygulamalar daha çok bölgesel inatçı yağlanmalar üzerinde etkili olan uygulamalardır. Bölgesel yağlanma probleminiz varsa, bu tedavilerden destek almanız kışın bedeninizi yağlanmaya karşı koruyabilir. Bölgesel zayıflama uygulamaları, lokal yağlanmanın önüne geçtiği gibi metabolizma hızını da artırır. Özellikle bel çevresinde inatçı yağlanmanın önüne geçmesi bakımından oldukça faydalı sistemlerdir.
 • Elektro Masaj: Vücudu şekillendirirken, pasif egzersiz etkisi sayesinde kas yoğunluğunu artıran elektro masaj uygulamasının vücuda faydaları saymakla bitmez. Hareketsiz kaldığımız kış mevsimi boyunca, yoğun bir egzersiz uygulaması ile yattığınız yerden incelmek, hayal değil gerçek.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer