Radyofrekans Teknolojisi ile Medikal Uygulamalar  | Pervin Dinçer

Whatsapp


Radyofrekans Teknolojisi ile Medikal Uygulamalar 

Radyofrekans Tedavileri

 
Derin dokulara odaklı ısı uygulayarak cildi güçlendiren radyofrekans enerjileri; cilt gençleştirme, yenileme, canlandırma ve anti-aging koruma sağlar. 

Estetik cerrahisi, kozmetik sektörü, medikal estetik ve cilt bakımı uygulamaları çeşitli sistemler ve yöntemler kullanarak aynı ortak amaca hizmet ederler: yaşlanma ve /veya yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak. Cerrahi yaklaşımlardan farklı olarak medikal estetik uygulamar ve cilt bakımı sistemleri, yaşlanmanın önüne geçmeyi de hedefler. Deri altı dokularda zamanla başlayan hücre yıkımı ve doku kaybı, yaşlanmanın en önemli nedenidir. Kırışıklıklar ve sarkmalar şeklinde karşımıza çıkan yaşlanma belirtilerinin kaynağı, cilt altı dokulardaki çökmedir. Bu sebeple cihazlı kozmetik cilt bakımı uygulamaları derin dokular üzerinde etkili olacak sistemler geliştirmişlerdir. Radyofrekans enerjilerinden faydalanan cilt bakımı uygulamaları, bu alanda en iyi sonuçları elde etmemizi sağlayan, anti-aging ve yüz gençleştirmede mucizeler yaratan, ameliyatsız sistemlerdir.


Forma, Altın İğne, Exilis Elite, Altın Ütü gibi radyofrekans enerjileri ile etki eden cihazlı cilt bakımı sistemleri sayesinde dekolte, yüz ve boyun sarkmalarından kurtulmak, kırışıklıklara veda etmek mümkün. Gelişen teknoloji ve ilerleyen medikal estetik uygulamalarıyla, zamana dur demek, genç ve güzel kalmak, artık hayal değil.

Radyofrekans ile Bıçak Altına Yatmadan, Doğal Olarak Genç ve Güzel 

Birçok şeyde olduğu gibi güzellik ve estetik anlayışında da giderek yaygınlaşan bir sadeleşme ve doğallıktan yana olma durumu söz konusu. Küçük dokunuşlarla, doğallığını koruyarak, kendinin en güzel halini elde etmek, şimdilerde geçerli olan estetik ve güzellik anlayışı. Kullanılan içeriklerin doğallığı, uygulanan yöntemin insan metabolizması ile uyumlu olması gibi tercihler, medikal estetik uygulamalara da ilham kaynağı olmuştur diyebiliriz. Cildin kendi kendini onarma ve yenileme yeteneğinin provoke edilmesi temel prensibi üzerine kurulu olan bu uygulamalar sayesinde doğal olarak gençleşmek ve genç kalmak mümkün hem de ameliyat masasına yatmadan.  

İnsan bedeni, tıpkı diğer canlılarda olduğu gibi sürekli olarak iyileşme ve kendini yenileme yeteneğine sahiptir. Son nefesimize kadar her gün binlerce hücre ölür ve binlercesi yeniden oluşur. Bu, insan metabolizmasının sistemsel doğasıdır. Yaşlanma bu yenilenmenin yavaşlaması, durması ya da duracak noktaya gelmesidir. Bu durumda deri sarkmaya ve gevşemeye başladığı için cilt kırışır, yüz hatları silikleşir ve gençlik ifadesi kaybolur. Radyofrekans enerjilerinin kullanıldığı cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarını, cildin kendini tamir eden doğasını harekete geçiren sistemler olarak düşünebilirsiniz. 

Bedenimiz sürekli olarak protein sentezleyen bir makina gibi çalışır ve onarma işlemi için protein hücrelerine ihtiyacı vardır. Kolajen ve elastin, cildin gereksinimi olan protein hücreleridir. Radyofrekans dalgalarının neden olduğu deri altında meydana gelen hasarı onarmak için, cilt altı dokular, protein yani kolajen üretmeye başlar. Böylece yenilenen cilt güçlenir. Cildin kendini yenileme yeteneği aktif hale getirilmiş olur. 

Yüz gençleştirme, cilt yenileme, anti aging gibi birçok kazanımı olan radyofrekans sistemleri sayesinde artık genç kalmak için dikişlerin iyileşmesini, şişliklerin inmesini beklemek gibi büyük zahmetlere girmenize gerek yok. Birçok uygulama 45 dakika 1 saat içinde tamamlanıyor ve sonrasında günlük hayatınıza, kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. 

Radyofrekans Uygulamaları ile Neler Mümkün?

Uygulamalar, kolajen üretimini tetiklediği için cilt altında sıkılaşma başlar. Elastin hücrelerinin günlenmesiyle sarkmanın ortadan kalmasına bağlı olarak kan dolaşımı rahatlar, harekete geçer. Dolaşım yetersizliği yaşlanmanın başlı başına nedeni olduğu için kan dolaşımının yeniden harekete geçmesiyle cilt otomatikman canlanır ve birçok estetik kazanım elde etmemizi sağlar. Farklı teknolojilerle kombine, çeşitli cihazlarla uygulanan ve çalışma şekli farklılıklar gösteren radyofrekans teknolojisi tabanlı Forma, Altın İğne, Exilis Elite, Altın Ütü gibi uygulamalarla elde edebileceklerimizi şöyle sırlayabiliriz: 

 • Cilt sıkılaştırma.
 • V yüz.
 • Lifting.
 • Yüz gençleştirme.
 • Jawline- çene çizgisini belirgin hale getirme.
 • Göz kapağı ve göz çevresi gençleştirme.
 • Cilt canlandırma. 
 • Dekolte gençleştirme.
 • Gıdı toparlama.


Vücut uygulamalarında da kullanılan ve harikalar yaratan radyofrekans enerjisi sayesinde başta selülit olmak üzere vücudunuzun güzelliğine gölge düşüren deri altı doku bozuklukları, çatlaklar ve sarkmalar konforlu seanslar şeklinde tedavi edilebilir. Radyofrekans enerjisi ile mümkün olan vücut bakımlarını sıralamak gerekirse: 

 • Kol sıkılaştırma.
 • Bacak sıkılaştırma.
 • Selülit tedavisi.
 • Karın sıkılaştırma
 • Sırt & Vücut sıkılaştırma 
 • Çatlak tedavisi.
 • Bölgesel incelme ve sıkılaşma.

Radyofrekans Teknolojisinin Avantajları 

Medikal estetik uygulamalarının en büyük avantajı, bedenin iyileşme yeteneği ile işbirliği içinde olmasıdır. Tüm cihazlı ve kozmetik cilt bakımı, cilt gençleştirme sistemleri, dokular üzerinde dermatolojik olarak çalışır. Radyofrekans teknolojisi ile geliştirilen tüm cilt gençleştirme cihazları, bu prensiple etki eder ve birçok avantaj sağlamaktadır: 

 • Anti – aging koruma sağlar.
 • Kesi olmadığı için iz kalmaz.
 • Cildi doğal olarak gençleştirir.
 • İş ya da sosyal hayata ara vermeniz gerekmez.
 • İyileşme dönemlerine ihtiyaç duyulmaz.
 • Yüz ifadesi, mimik kaybı yaşanmaz.
 • Uygulama ile başlayan gençleşme gün be gün devam eder.

Radyofrekans ile Genç Kalmanın Maliyeti

Estetik ameliyatlar, yüksek maliyetli organizasyonlardır. Cerrahlar tarafından, hastane ortamında, ameliyathane koşullarında yapılması bu maliyeti doğal olarak artırır. Bir kerede, kalıcı olarak, belirgin değişimler şeklinde sonuçlanır. Radyofrekans teknolojisi ile etki eden cilt yenileme ve gençleştirme uygulamaları, fiyat olarak kıyaslanamayacak kadar uygundur. Ani değişimler yerine adım adım cildin gençleşmesini sağlayan doğal bir yenilenme süreci olarak işler. Radyofrekans teknolojisi ile genç kalmanın maddi ve manevi maliyetinin düşük olması aynı zamanda yaşlanma karşıtı tedaviyi desteklediği için, değerlidir. 

Radyofrekans Enerjisi ile Çalışan Medikal Estetik Uygulamaları 

1) Altın Ütü

Pelleve altın ütü uygulamasında, cilt yüzeyinde gezdirilen altın başlık cildi ütülerken deri altına radyofrekans enerjileri iletir. Altın ütü aynı anda tüm dokular üzerinde gençleştirme etkisi yaratan radyofrekans enerjisini iletmek için altın madeninden faydalanır.

2) Forma 

Radyofrekans enerjisi ile çalışan ilk uygulamalardan biridir ve klasiklerin gücüne sahip, sonuç odaklı, hasta memnuniyeti yüksek uygulamaların başında gelir.

3) Exilis Elite 

Kombine enerjilerle çalışan cihazlı cilt bakımı sistemlerine en güzel örneklerden biridir. Ultrasound ve radyofrekans enerjilerini bir arada kullanan Exilis Elite, özellikle cilt germe ve sıkılaştırmada mucizeler yaratır. 

4) Altın İğne 

Altın iğnelerle, radyofrekans enerjsini, deri altı dokulara en iyi şekilde ulaştıran Altın İğne uygulaması son derece etkili bir cilt gençleştirme sistemidir. 

Uygulama hakkında daha fazlasını Altın İğne sayfamızda keşfedin.

5) Body FX

Radyofrekans enerjisi ile vakumlu negatif basıncı bir arada çalıştırarak vücut yağlanmalarını ve bölgesel sarkamaları gidermede kullanılan bir uygulamadır.

Cildinize En Uygun Radyofrekans Uygulamalarını Birlikte Seçelim

Radyofrekans uygulamaları, cildinizin gereksinimlerine göre belli bir rutin içinde dönüşümlü olarak kullanabileceğiniz; cildi gençleştiren ve yaşlanma karşıtı koruma sağlayan, son derece etkili ve bir o kadar da konforlu, acısız uygulamalardır. Cildinizi zamanın yıkıcı etkilerine karşı koruma altına almak için size en uygun uygulamaları seçebilir, adım adım gençleşmek üzere zamanı geriye çevirebiliriz. 

Paylaş
guest
2 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Gülşah Durmuş
Gülşah Durmuş
1 yıl önce

Merhaba,
Yüz sıkılaşması ve koltuk altı yağlanması için hangilerini yaptırmam gerekir? Ve bu uygulama ile ortalama kaç seansta fark görmeye başlarım ?
Birde tabi fiyat bilgisi alabilirsem memnun olurumPervin Dinçer