Whatsapp


Göz Çevresi İle İlgili Her Şey Bu Yazıda

Bu hafta özellikle biz kadınları rahatsız eden göz çevresi ve sorunlarını blog yazımda ele almaya karar verdim. Farklı yollardan bana yazdığınız ve sıkça sorduğunuz sorulardan biri de göz çevrem için ne yapabilirim. Umarım bu yazım göz çevresinden memnun olmayanlar için yol gösterici olur. Keyifli okumalar dilerim.

Otuzlu yaşlardan itibaren azalmaya başlayan kolajen ve çevresel faktörler, yeme-içme alışkanlıkları, uyku düzeni, genetik mirasımızın bize getirdikleri ile göz çevremiz ne yazık ki yaş almanın ilk belirtilerinin görülmeye başladığı en hassas yüz bölgemiz.  Eğer bunlara ilave olarak mimiklerinizi de fazlaca kullanıyorsanız göz çevreniz sizi çevrenizdeki yaşıtlarınıza göre daha fazla rahatsız edebilir. Üstelik klinik araştırmalar da Türk kadınlarında ilk yaşlanma belirtilerinin göz çevresinde görülmeye başladığı ortaya koymuşken göz çevremize ekstra ihtimam ve özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Üstelik bakımı ihmal edilen göz çevremizin bizi olduğumuzdan daha yaşlı göstereceğini ve bunun da büyük bir dezavantaj olduğunu belirtmek isterim.  Şimdi peki ne yapmalıyız diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Her zaman belirttiğim gibi göz çevremiz için de bütünsel bir yaklaşımı benimsemeliyiz. Yani sadece ince çizgileri odaklanmak yerine eğer koyu renk halkalara ya da göz altında çökme ile oluşan çukur görünümü de iyileştirme yoluna gitmeliyiz.  Ancak göz çevresini iyileştirmek için daha iyi bir görünüm elde etmek için müdahalelerin yanı sıra eğer kullanıyorsanız sigara, alkol tüketimine en aza indirmeli ve uykunuzu da düzene sokmalısınız, özellikle uykusuzluk sağlıksız bir görünümün ortaya çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri… Ve cilt tipinize, ihtiyaca uygun göz çevresi kremini de ihmal etmeden kullanmalısınız. Eğer göz çevrenizi içten ve dıştan desteklerseniz aynaya baktığınız zaman sizi mutlu eden bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Göz çevremde ince kırışıklıklar oluşmaya başladı, ne yapmalıyım?

Botoks en yaygın iyileştirme yöntemi

Kaz ayağı çizgileri denince akla ilk olarak botoks gelir. Botoks kaz ayağı çizgilerinin görünümünün iyileştirmesinde en çok tercih edilen yöntem. Botilium toksini kaz ayağı çizgilerine, kırışıklıklara değil etrafında bulunan kaslara paralel olarak yapılarak kasların rahatlaması sağlanır ve dolaylı olarak çizgilerin görünümlerinde iyileşme sağlanır. İşlemden sonra mercimek büyüklüğünde şişlikler görülebilir, ancak çok kısa sürede bu şişlikler kendiliğinden kaybolur. Acısız bir uygulamadır, anestezi gerektirmez. Buz kompresi ile uygulamanın konforu artırılabilir. Yapıldıktan 3 gün sonra etkili olmaya başlar ve 7-15 günde tam olarak sonucu gözle görülür hale gelir. Yaklaşık 2 hafta sonra kontrolü yapılarak yetersiz olan bölgeler veya asimetriler varsa tekrar işlem yapılır.

Göz çevresi, göz kapağı ve kaş arası için Pelleve Altın Ütü…

Radyofrekans uygulaması olan Pelleve Altın Ütü, cildi sıkılaştırır, gerer ve gözenekleri daraltır, kırışıklık ve elastikiyet kaybını en aza indirir. Özellikle hassas bölgelerde, göz kapağında, göz çevresinde ve kaş arasındaki yaş alma ile ortaya çıkan yorgun görünümün ve kırışıklıkların, sarkmaların iyileştirilmesinde önerdiğim bir yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. İleri düzeyde radyofrekans sistemi, cildi ütüleme mantığı ile çalışır. Sürülen jel ile uygulamanın konforu arttırılır, acısız ve güvenlidir. Hemen etkisi görülen ve etkileri 6 ay içinde artarak devam eder. Uygulama 45-60 dakika arasında sürer, cildin durumuna göre 1 ila 4 seans arasında uygulanır.

Göz çevremde koyu renk halkalar ve çöküntüler var. Çözüm?

Göz altı ışık dolgusu olarak bilinen Hyaluronik Asit enjeksiyonları özel olarak göz çevresi için geliştirilmiş olup, göz çevresinin koyu renk halkaların aydınlanmasında, çukurlukların giderilmesinde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz bir uygulama… Bunun yanı sıra özellikle cilt kuruluğuna bağlı olarak ortaya çıkan ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde, öncelikle göz çevresinin hyaluronik asit bazlı enjeksiyonlarla nem tutması, varsa ödemin dağıtılması sağlanır. Hyaluronik Asit bazlı içeriğinde yüksek oranda antioksidan Mannitol bulunan H100 aşısı, somon balığı proteinlerinden elde edilen Somon DNA uygulamaları göz çevresinde etkin sonuç aldığımız bazı uygulamalar…