Mezuniyet gecesinde belki de ihtiyacınız sadece biraz cilt ışıltısı… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Mezuniyet gecesinde belki de ihtiyacınız sadece biraz cilt ışıltısı…

Mezuniyet için öneriler

Yıl sonu yaklaştığında liseden ve üniversiteden mezun olacak kızlarımızı mezuniyet telaşı sarıyor. Kızlarımızı gecenin en güzel, en hoş, alımlı ve en çok konuşulanı olma hırsı alıyor. Mezuniyet gecesinin unutulmaz bir geceye çevirmek, en güzel anılarımızın arasına eklemek için sadece elbise seçim, saç ve makyajın yeterli olmayacağını her özel geceye hazırlanırken dikkat ettiğimiz cilt bakımını göz ardı etmemelerini öneririm.

Bu haftaki yazımda mezuniyete hazırlanan kızlarımızın gönül rahatlığı ile yaptırabilecekleri profesyonel bakımlardan ve evde kendilerinin uygulayabilecekleri reçetelere yazımda yer vermek istedim.

Keyifli okumalar dilerim…

 

Cilt bakımı her yaşta yapılabilir…

Yazının konusu okuyunca o yaşlarda cilt bakımı yaptırmanın doğru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Cilt bakımını belirli bir yaşın üzerinde düzenli olarak yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Bilinen aksine cildin nem, yağ dengesini sağlayacağı, cildi derinden temizleyip, yağ butonlarından, siyah noktalardan arındıracağı ve de gözenekleri sıkıştıracağı için sivilce, akne oluşumunun önünü de geçecektir.  Ancak sıkmalı, eski usul yöntemler yerine günümüzde kendilerine en uygun olan bakımı araştırıp, son teknolojiler ışığında geliştirilmiş bakımları uygulatmalarını öneririm.

Bu bakımlardan ilki herkesin ismini bildiği Hydrafacial… Son dönemin en popüler cilt bakımı uygulamalarından biri olan Hydrafacial, dört mevsim gönül rahatlığı ile uygulatılabilecek üç aşamalı bir cilt bakımı. Cildi derinden temizleyen gözenekleri sıkılaştırır, yağ dengesini sağlar. Bunun yanı sıra son aşaması olan Led Terapi ile özellikle akneli ciltlerin yatıştırılmasında oldukça etkili. Hydrafacial ayda bir kez uygulanır. Mezuniyet gecesinden birkaç gün önce uygulandığında cildiniz sağlıkla ışıldamasını sağlayacaktır. Hem hep altını çizerek belirttiğim bir konuyu yine yazmadan geçmek istemiyorum. İyi makyajın sırrı, bakımlı ciltte yatar.

Bir başka cihazlı uygulamada Baby Face Beauty… Thulium lazer teknolojisi ile çalışan sistem yılın bu zamanlarında artık sadece easy kademesinde kullanılıyor. Easy kademesi cildi aydınlatır, cildi siyah noktalarından arındırır ve gözeneklerin küçülmesine etki eder. Easy mod özel geceler öncesinde haftada bir kez üç-dört seans uygulandığında mezuniyet gecesinin en ışıltılı, en canlı, en sağlıklı cildine sahip olabilirsiniz.

Bir de son dakikacılara önereceğim bir uygulama var, Cool Lifting…  Sadece dört dakika süren ve cilde ışıltı kazandıran bu uygulamada, cilde yüksek basınçta soğuk karbondioksitle birlikte cildin nemlenmesi için gerekli serumlar püskürtülüyor. Püskürtme ve soğuk basıncın etkisi ile damarlar genişliyor ve serumların cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanıyor. Cool Lifting, özellikle nemsizlik yaşayan, kuru ciltlerde özel günler öncesinde hayat kurtarıcı bir uygulama görevini görüyor.

 

Mezuniyet gecesi öncesinde pratik reçeteler

Yazımın bu kısmında üç ayrı cilt tipi için kolay uygulanabilecek, evdeki malzemeler hazırlanacak reçetelere yer vereceğim. Ancak bir kere uygulayıp mucizeler beklememeniz gerektiğini de yazmak isterim. Çünkü sağlıklı, ışıltılı bir cilt emekle, süreklilikle oluşturulur.

 

Kuru ciltler için zerdeçal maskesi:

Hintlilerin düğün törenleri öncesinde hazırladıkları bu maskede,

1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı süt tozu ve macun kıvamına kadar getirecek kadar su.

Malzemeleri homojen hale getirip, temiz cildinize uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla ciltten temizleyebilirsiniz.

 

Yağlı ciltler için bal-muz maskesi,

1 olgun muz, 1 yemek kaşığı bal, 10 damla limon suyu

Muzu ve balı bir kapta iyi ezin ve pütürsüz bir karışım elde edin, limon suyunu da ilave edin. Yüz ve boyun bölgelerine sürün. 10 dakikanın sonunda sıcak suya batırılmış gazlı bezle ya da havlu ile temizleyin.

 

Karma ciltler için salatalık maskesi,

½ salatalık, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 yemek kaşığı bal. Bütün malzemeleri mutfak robotunda homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. 10-15 dakika ciltte bekletin, ardından ılık suyla yıkayıp, cildi durulayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer