Yaz Boyu Nemli Bir Cilt  | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yaz Boyu Nemli Bir Cilt 

Yazın Cilt Nemlendirme

 
Cildin kuruması demek lekelenmesi, kırışması, yaşlanması demek. Bu yüzden, yaz mevsimi boyunca cildin nemli kalmasını sağlamak, sandığınızdan daha önemli. 

Yirmili yaşlarda ya da daha gençken, cilt kendi kendini korumak için dışarıdan çok az şeye ihtiyaç duyar çünkü zaten yeterince nemlidir. Nem ve yağ dengesi sayesinde ve kolajen üretimi yüksek olduğu için hem kendini daha sık yeniler hem de çevresel faktörlere karşı cildin kendi kendini koruma sistemi çok daha güçlüdür.

Cilt yüzeyini kaplayan sebum sıvısı, yağ ve nemden oluşur ve cildin doğal koruyucu tabakasıdır. Yaş ilerledikçe ve çevresel koşulların da etkisiyle sebum dengesi bozulur, cildin nem oranı azalır ve buna bağlı olarak yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

Nemlendirici kullanmamızın sebebi, cilde dışarıdan destek sağlamaktır fakat epidermise yani cilt yüzeyine uygulanan nemlendiriciler cilt altı dokulara kadar ulaşamaz. 

Yazın Cildin Nem İhtiyacı Artar 

Cildin ihtiyaçları da tıpkı doğa gibi, bedenin diğer organları gibi, her mevsim değişir. Kışın daha yağlı, yoğun, protein ve  vitaminler içeren bakımlarla cilt beslemek gerekir. Yazın ise, su bazlı, mineral ve antioksidanlarla cildi korumak esastır

Yazın sıcaklığın artmasına bağlı olarak cildin nem ihtiyacı da artar. Güneşin zararlı ışınlarından, aşırı sıcak iklim durumundan ve klima ortamlarından cildin korunması, hırpalanmadan temizlenmesi, derinlemesine nemlendirilmesi, yaz mevsiminin yaşlanma etkilerini yavaşlatır hatta durdurabilir. 

Yazın Cildi Nemlendirmek Neden Önemli?

Özellikle olgun ciltleri yaz mevsimi boyunca nem terapileri ile desteklemek, güneşin erken yaşlanma etkilerine karşı cildi koruma altına almamızı sağlar.

Yaşlanma karşıtı korumada güneşin zararlı etkilerinden kaçınmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanmak, yaz-kış cilt bakımının olmazsa olmazı fakat tek başına cildi korumaya maalesef yeterli değil. 

Özellikle yazın, güneş ve diğer çevresel faktörlerin etkisiyle oluşabilecek herhangi bir hasar ihtimaline karşı en sağlıklı koruma, cildin içerden ve dışardan yoğun olarak nemlendirilmesi. 

Yazın Nemlendirici ve Krem Kullanmanın Zorluğu 

Mevsim zaten biraz vıcık vıcık olduğu için nemlendirici ve güneş kremi kullanmak yazın zor gelebilir. Gün içinde güneş kremini tazelemeye genellikle üşeniriz. Havalar sıcak olduğunda makyajı korumak zaten pek kolay değilken bir de nemlendirici kullanmak, üzerine güneş kremi sürmek, işleri bazen hayli zorlaştırabilir.

Peki, yazın sıcağında cildimizi nasıl nemledireceğiz?

SPF İçeren Nemlendiriciler Tercih Edebilirsiniz 

Yazın en iyi nemlendiricisi hangisi, en iyi yaz nemlendiricisi nasıl seçilir? Yaz mevsiminde nemlendirici söz konusu olduğunda bunlar  kadınların ortak soruları. SPF içeren ve cilt tonunu eşitleyen ya da BB krem özellikli SPF içeren su bazlı nemlendiriciler yazın  sıcak günlerinde hayatımızı kurtaracak türden ürünler olarak tercih edilebilir. 

Böylece makyajı bozacak diye güneş kremi kullanmayı ihmal etmemiş,  kat kat krem sürmeye üşendiğiniz için cildi nemsiz bırakmamış olursunuz. Yaz mevsimi için nemlendirici seçerken nelere dikkat etmeli sorusuna kısaca şöyle yanıt verebiliriz: 

  • Su bazlı ve çinko içeren güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. 
  • Pigmentli güneş kremleri kullanabilirsiniz.
  • Hyaluronik asit içeren yoğun nemlendirici ve serumları, emilimin en yüksek olduğu gece saatlerinde kullanarak derinlemesine nemlendirme elde edebilirsiniz. 

Nem Bombası Etkisi Yaratan Medikal Uygulamalar 

Cildi uzun süre nemli tutacak, derin dokularda kalıcı nemlendirme sağlayacak bakımlara ağırlık vermek, yazın cildi sürekli ve yoğun bir şekilde nemlendirmenin en kolay ve konforlu yoludur. 

Cilt altı dokularda nemi hapsedecek Hyaluronik asit bazlı uygulamalar ile kolajen sentezini arttıracak işlemler, yaz boyunca cildi içeriden korumamızı sağlıyor ki önemli olan da cildin derin dokularda ve uzun süre etki edecek şekilde nemlendirebilmektir.  

Hydrafacial Cildi Temizlerken Derinlemesine Nemlendiriyor

Sulu vakum teknolojisi sayesinde Hydrafacial, gözenekleri nazikçe ve derinlemesine temizlerken suyun gücünden faydalanır. Cildi, nemlendirerek temizler. 

Yazın cilt temizliği, hangi cilt tipi olursa olsun, hassas modda uygulanmalıdır. Derin peelinglere ara verilmek gerekir, aksi halde cilt lekeleri oluşur, cildin kuruması ve kırışması kaçınılmaz hale gelir.

Yanlış cilt temizliği, güneşin zararlı etkilerine karşı cildi savunmasız bırakır. Yazın leke oluşmasının yaygın sebepleri arasında cilt temizliği konusunda yapılan hatalar ilk sıralarda yer alıyor diyebiliriz. Özellikle yağlı ciltlerde, yazın aşırı yağlanma ile baş etmeye çalışırken farkında olmadan cildinize zarar veriyor olabilirsiniz.

Her cilt tipinde güvenle uygulanabilen Hydrafacial, yazın cilt temizliği için en mükemmel cihazlı cilt bakımı sistemidir.

Kişiye özel başlıklarla, el değmeden yapılan, son derece hijyenik ve konforlu Hydrafacial, tüm doku katmanlarını derinlemesine temizlerken, cildinize son derece nazik ve narin davranır.

Yazın Hydrafacial Yapılır Mı? 

Yaz mevsimi, tam da Hydrafacial zamanı. Cildin özellikle yaz sıcağında ihtiyacı olan her şeyi bir arada sunan kompleks bir uygulama olması sebebiyle yazın vazgeçilmez bakımları arasında olduğunu söylemek mümkün.

Aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendiren Hydrafacial, nem bombası etkisi yaratan popüler medikal cilt bakımı uygulamalarından biri

Cildinizi Nem Aşısı ile Yaza Hazırlayabilirsiniz

9 aya kadar kalıcı olan nem aşısı sayesinde cildinizin yaz boyunca nemli kalmasını sağlayabilir, cilt altı dokulardan itibaren nemlenen cildinizi güneşin zararlı ışınlarından etkili bir şekilde koruyabilirsiniz. 

Nem aşısı cildi gençleştiren, sıkılaştıran ve aynı zamanda cilde aydınlık veren bir uygulama olduğu için, yazın, gündüz bakımını kolaylaştırıcı bir etkisi de vardır. Sadece güneş kremi kullanayım ve cildim harika görünsün istiyorsanız, yazın sıcağında hafif bir makyajla ışıldamak gibi bir hayaliniz varsa, aradığınız bakım, nem aşısı.

Bunaltıcı sıcaklar bastırmadan önce nem aşısı ile cildinizi şımartarak yaz boyunca nemli ve esnek bir cildin tadını çıkarabilirsiniz. 

Nem Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

Nem aşısı genellikle tek seans uygulanır. İleri yaşlardaki kişilerde ve özel tedavi protokollerinde 3 seansa kadar uygulama yapmak mümkündür.

Uygulama hakkında daha fazlasını Nem Aşısı sayfamızda keşfedin!

Baby Face Beauty ile Yaz Boyu Kusursuz Bir Koruma Kusursuz Bir Güzellik 

Zengin antioksidan serumları ve yüksek saflık derecesindeki vitaminleri ile cildi kusursuz hale getiren Baby Face Beauty yazın cildinizi korumak ve harika görünmek için tercih edebileceğiniz bir başka medikal estetik uygulaması. 

Antioksidanlar, güneşin ve diğer çevresel koşulların olumsuz etkilerine karşı cildin en güçlü savunması. Baby Face Beauty ile cilt, cilt altına depo edilen antioksidanlar sayesinde yaz boyunca kendini onarmaya devam ediyor. Böylece yazın yıkıcı etkilerini tersine çevirmiş oluyoruz. 

Baby Face Beauty Nasıl Yapılır?

Easy ve Advance olmak üzere iki ayrı modda uygulanan Baby Face Beauty; saf formda A ve C vitamini, onarıcı serum Traneksamik ve saf Hyaluronik asit olan Resveratrol gibi güçlü içeriklerin Thulium Lazer marifetiyle cilt altına gönderilmesi şeklinde uygulanır. Tek seansta etki eder, bir yıla kadar kalıcıdır, acısız bir işlemdir.

Thulium lazer ve çalışma prensibi hakkında ayrıntılı bilgi için Baby Face Beauty sayfamızı ziyaret ediniz.

Yaz güneşinin ve tatil günlerinin tadını çıkarırken cildinizin kurumasını dert etmek istemiyorsanız, Baby Face Beauty ya da Hydrafacial gibi cildi besleyen, nemlendiren ve nazikçe temizleyen profesyonel cilt bakımlarından faydalanabilirsiniz. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer