Yaz gelinlerinin hazırlık yapmak için hala vakitleri var… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Yaz gelinlerinin hazırlık yapmak için hala vakitleri var…

Son Çağrı

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu hafta gelin adaylarına hatırlatma olması için düğün öncesinde hazırlıklara devam ederken cilt ve vücut bakımında mevsime uygun olarak neler yapabileceklerini yazacağım. Keyifli okumalar dilerim.

 

Herkesin düğünü kendi masalı…

Ve gelinler düğünlerin perisi, prensesi… Her gelin kendi düğünün baş aktrisi. Peki her detayı düşünürken cildinizi, diyet ve sporla baş edemediğiniz bölgesel fazlalıklarınızı, istenmeyen tüylerinizden geçici çözümlerle kurtulmak yerine topyekun kurtulmayı düşündünüz mü ya da düşünüp harekete geçtiniz mi? Eğer hala cevabınız “hayır” ise yazımı okuduktan sonra düğünden önceki son birkaç haftada kişisel bakımınıza cildinize, vücut sıkılaştırmaya ağırlık verip belki ufak dokunuşlarla güzelliğinizi kusursuzlaştırmak harekete geçebilirsiniz. Unutmayın düğün anıları ve fotoğrafları sizinle ve sizden sonra çocuklarınızla yaşayacak geçmişten geleceğe taşınacak aile belgelerdir.

Gelin makyajı bakımlı ciltte daha iyi durur…

Çünkü bakımlı cilt daha az baz, daha az fondöten ve daha az kapatıcı demektirBunun için de yapılması gereken cilde uygun hazırlanacak bir protokolle cildi olabildiğinin en iyi haline getirmektir. Soruna yönelik mevsime uygun olarak Dermaroller, Cool Lifting, Hydrafacial ya da Baby Face Beauty easy mode ile ekspres bakımlar ve kürler uygulayarak cildi derinden temizlemek, yağ-nem dengesini sağlamak, gözenekleri sıkılaştırıp, siyah noktalarından arındırarak daha aydınlık, cilt tonu eşitlenmiş, daha canlı bir cildi oluşturarak daha duru, daha sade bir gelin olmanıza yardımcı olabiliriz.

Gelinlik için korse bakmaktan vazgeçin

Birinci adımda cildi hazırlarken aynı anda paralel olarak vücudunuzda hala sizi rahatsız eden ve korse kullanmanızı gerektirecek bölgesel yağlanmalarınız var ise bir seansta bile etkin sonuç aldığımız Scizer Sonic, düğünde gelinliğinizin içinde kuğu gibi süzülmenize sağlayacaktır. Ancak tek sorun bölgesel yağlanma değil ise özellikle straplez gelinlik giydiğinizde kollarınızın daha iyi görünmesi için sıkılaştırıcı Ultraformer, FORMA PLUS çözüm olabilir. Bu arada uygulanacak Akustik Şok Dalga Terapisi (AWT) ile var ise selülitlerinizin görünümünü iyileştirebiliriz.

Lazer epilasyon için geç kaldığınızı düşünüyorsanız…

Dört mevsim rahatlıkla uygulanabilen Buz Lazer’i deneyebilirsiniz. Acısız, ağrısız ve oldukça konforlu bir epilasyon olan Buz Lazer, her cilt tipine ve tonuna hatta bronz cilde de uygulanabiliyor. Bu da düğün öncesinde bronzlaşmak için solaryuma girenler için bir avantaj oluşturuyor.

Daha mutlu yüz ifadeleri için botoks ve dolgu…

Kimi zaman fotoğraflarda olduğumuzdan farklı çıkarız ya da ne kadar gülsek ne kadar neşeli poz versek de sonuç bizi mutlu etmez. Ya olduğundan toplu çıkarız ya yüzümüze yapışmış mutsuz bir ifadeyle hep anılar biriktiririz. Belki botoks ve dolgu ilk okuduğunuzda çok radikal düğün hazırlıkları gibi gelebilir, ancak şunu unutmamak gerekir artık Hollywood yıldızları, her gün objektiflerin karşısında olan birbirinden alımlı, çekici kadınlar da ufak botoks ve dolgu dokunuşları ile objektiflere gülümsüyorlar. Yüzünüze bakıldığında anlaşılmayacak kadar hafif dokunuşlar, elmacık kemikleri üzerine, çeneye yapılacak dolgu (hyaluronik asit bazlı), masseter kaslara botoks, belki göz çevresine uygulanacak ışık dolgusu ile düğününüzden arda kalacak anılarda daha mutlu, daha dingin ve daha dinlenmiş bir ifadeyle yer alabilirsiniz.

 

Yazımda bahsettiğim uygulamalar düğün öncesinde yapılabilecek uygulamalardan sadece bir kısmı. İhtiyaca uygun olarak yüz yüze yapılacak görüşmelerde hazırlanacak protokolle düğün gecesinde hayalinizdeki gibi kendi düğününüz başrol oyuncusu olabilirsiniz. Kimsenin sizden rol çalmaması için çok vakit kaybetmeden tüm düğün hazırlıklarınızla birlikte kendinizi de vakit ayırmak için gerekli planlamayı yapmanızı öneririm. Sevgiyle kalın…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer